Goboti’den gelen t-shirtlerim

goboti-t-shirt
Malum önümüz yaz. Normal insanların “Oh be bugün ne giysem derdinden kurtuluyorum. Alırım dolabımdan bir tişört giyer çıkarım” diye sevindirik olduğu, benim gibi XXL’lık, 3XL’lık insan azmanlarının ise “Allah’ım ne olur beni bu yaz da El si vaikiki‘nin tek yıkamalık giy-at (veya tercihen giy-toz bezi yap) tişörtlerine mahkum etme. İki katı ücret ödemeye razıyım, yeter ki şöyle hem zevkime hem de üzerime uygun tişörtler bulayım” diye hayıflandığı o mevsim.

Evet, siz yaz geliyor diye sevinmekle meşgulsünüz fakat aramızda bu tür problemleri olan insanlar var. Ben koca bir yazı üç tişörtle geçirdiğimi bilirim. Tamam son bir yıldır biraz kilo almış olabilirim ama öyle topalak bir adam da değilim yani, bu sorun bende kendimi bildim bileli var. Anasını sattığımın tekstilcileri sanki memlekette hep pigmeler yaşıyormuş gibi çıkardıkları ürünlerin small, medium boylarından raflara zirilyarlarca koyarlar ama 2XL veya 3XL’lardan öyle ayıp olmasın diye araya iki üç tane serpiştirirler. Mağazaya gittiğinizde sizden önce bir azman gelip hepsini toplayıp götürmemiş olsun diye dua edersiniz.

goboti-screenshot Hal vaziyet böyleyken geçenlerde Goboti.com‘dan arkadaşlar bana ulaştılar. “Biz seni çok sevdik, kanımız kaynadı sana tişört armağan etmek istiyoruz. Al, malzememizi, baskı kalitemizi incele farkı gör, güle güle giy” dediler. Hediye vermekten hoşlandığım kadar yeri gelip okurlarından hediye isteme yüzsüzlüğü göstermiş bir blog yazarı olarak çok sevindim tabi. Şu zamana kadar baskılı tişört işi yapıp da beden tablosuna XXL ibaresi koymuş bir siteye rastlamadığım için “Sizin tişörtler bana olmaz ama” dedim, “Nere olmaz XXL var bizde rahat ol” dediler, “Öyleyse gönderin gelsin abi” dedim.

Goboti “Her gün yeni tişört” gibi yaratıcı bir fikirle ortaya çıkan ve bildiğim kadarıyla güzel memleketimiz sınırları içerisinde türünün tek örneği olan bir site. Fırın gibi her gün, farklı tasarımcıların elinden çıkma tişörtler sıcak sıcak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. İşin en güzel tarafı gün boyu vitrinde duran bir tişörtün normal fiyattan daha ucuza satılıyor olması. Yani Goboti’yi her gün takip etmek demek sınırlı sayıda üretilen ve kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak tişörtlere gayet uygun fiyatlara, hem de kargo parasını dert etmeden sahip olma imkanı yakalamak demek. Kimse sizden 3 liralık ürün için 5 lira kargo ücreti istemiyor. Ayrıca eğer grafik tasarımla uğraşıyorsanız ve işin mutfağında olmak ilginizi çekerse “Ben de kendi tasarımımı bir tişörtün üzerinde görmek istiyorum” diye Goboti’nin kapısını çalabilirsiniz. Satışlarından elde edilen gelirin tasarımcılarla paylaşılması gibi güzel de bir uygulamaları var.

Dün kargo görevlisi geldi, böyle korumalı morumalı bir paketle tişörtlerimi teslim etti. Ürünlerin malzemelerinin ve baskı kalitelerinin gerçekten çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Ha üzerine oldular mı derseniz olmadılar orası ayrı. Hele İstanbul tasarımlı olanda resmen canım kaldı -ki onu özellikle istemiştim. Goboti’den arkadaşlarla konuştum “Biz sen normal insan XXL’ı giyiyorsun sandık” dediler ama “Yeni sezon planlarımız arasında 3XL var, en yakın zamanda sana göre tişörtlerimiz de olacak” diye müjdeyi de verdiler. Son olarak “Bizim sitede adettir, bana bir güzellik yapılmışsa genellikle okurlara da yapılır. İşin tadı böyle paylaşınca çıkar.” dedim, kırmadılar “Neden olmasın, okurlar için de neler yapabileceğimize bakalım” dediler. Yani yakın bir gelecekte bu konuyla ilgili güzel sürprizlerimiz olabilir dostlar, bu arada siz de Goboti’nin birbirinden güzel tişört modellerini incelemek isteyebilirsiniz.

(Konu resminde baskılar biraz ufak görünmüşler ama bu tamamen çekim açısından kaynaklanıyor)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir