Goboti’den gelen t-shirtlerim

goboti-t-shirt
Malum önümüz yaz. Normal insanların “Oh be bugün ne giysem derdinden kurtuluyorum. Alırım dolabımdan bir tişört giyer çıkarım” diye sevindirik olduğu, benim gibi XXL’lık, 3XL’lık insan azmanlarının ise “Allah’ım ne olur beni bu yaz da El si vaikiki‘nin tek yıkamalık giy-at (veya tercihen giy-toz bezi yap) tişörtlerine mahkum etme. İki katı ücret ödemeye razıyım, yeter ki şöyle hem zevkime hem de üzerime uygun tişörtler bulayım” diye hayıflandığı o mevsim.

Evet, siz yaz geliyor diye sevinmekle meşgulsünüz fakat aramızda bu tür problemleri olan insanlar var. Ben koca bir yazı üç tişörtle geçirdiğimi bilirim. Tamam son bir yıldır biraz kilo almış olabilirim ama öyle topalak bir adam da değilim yani, bu sorun bende kendimi bildim bileli var. Anasını sattığımın tekstilcileri sanki memlekette hep pigmeler yaşıyormuş gibi çıkardıkları ürünlerin small, medium boylarından raflara zirilyarlarca koyarlar ama 2XL veya 3XL’lardan öyle ayıp olmasın diye araya iki üç tane serpiştirirler. Mağazaya gittiğinizde sizden önce bir azman gelip hepsini toplayıp götürmemiş olsun diye dua edersiniz.

goboti-screenshot Hal vaziyet böyleyken geçenlerde Goboti.com‘dan arkadaşlar bana ulaştılar. “Biz seni çok sevdik, kanımız kaynadı sana tişört armağan etmek istiyoruz. Al, malzememizi, baskı kalitemizi incele farkı gör, güle güle giy” dediler. Hediye vermekten hoşlandığım kadar yeri gelip okurlarından hediye isteme yüzsüzlüğü göstermiş bir blog yazarı olarak çok sevindim tabi. Şu zamana kadar baskılı tişört işi yapıp da beden tablosuna XXL ibaresi koymuş bir siteye rastlamadığım için “Sizin tişörtler bana olmaz ama” dedim, “Nere olmaz XXL var bizde rahat ol” dediler, “Öyleyse gönderin gelsin abi” dedim.

Goboti “Her gün yeni tişört” gibi yaratıcı bir fikirle ortaya çıkan ve bildiğim kadarıyla güzel memleketimiz sınırları içerisinde türünün tek örneği olan bir site. Fırın gibi her gün, farklı tasarımcıların elinden çıkma tişörtler sıcak sıcak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. İşin en güzel tarafı gün boyu vitrinde duran bir tişörtün normal fiyattan daha ucuza satılıyor olması. Yani Goboti’yi her gün takip etmek demek sınırlı sayıda üretilen ve kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak tişörtlere gayet uygun fiyatlara, hem de kargo parasını dert etmeden sahip olma imkanı yakalamak demek. Kimse sizden 3 liralık ürün için 5 lira kargo ücreti istemiyor. Ayrıca eğer grafik tasarımla uğraşıyorsanız ve işin mutfağında olmak ilginizi çekerse “Ben de kendi tasarımımı bir tişörtün üzerinde görmek istiyorum” diye Goboti’nin kapısını çalabilirsiniz. Satışlarından elde edilen gelirin tasarımcılarla paylaşılması gibi güzel de bir uygulamaları var.

Dün kargo görevlisi geldi, böyle korumalı morumalı bir paketle tişörtlerimi teslim etti. Ürünlerin malzemelerinin ve baskı kalitelerinin gerçekten çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Ha üzerine oldular mı derseniz olmadılar orası ayrı. Hele İstanbul tasarımlı olanda resmen canım kaldı -ki onu özellikle istemiştim. Goboti’den arkadaşlarla konuştum “Biz sen normal insan XXL’ı giyiyorsun sandık” dediler ama “Yeni sezon planlarımız arasında 3XL var, en yakın zamanda sana göre tişörtlerimiz de olacak” diye müjdeyi de verdiler. Son olarak “Bizim sitede adettir, bana bir güzellik yapılmışsa genellikle okurlara da yapılır. İşin tadı böyle paylaşınca çıkar.” dedim, kırmadılar “Neden olmasın, okurlar için de neler yapabileceğimize bakalım” dediler. Yani yakın bir gelecekte bu konuyla ilgili güzel sürprizlerimiz olabilir dostlar, bu arada siz de Goboti’nin birbirinden güzel tişört modellerini incelemek isteyebilirsiniz.

(Konu resminde baskılar biraz ufak görünmüşler ama bu tamamen çekim açısından kaynaklanıyor)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Atakan dedi ki:

  Goboti’den “Fung hu” tişörtünü almıştım bir süre önce. Gerçekten tişörtler güzel. :)

 2. ahmettatar dedi ki:

  Az buçuk tekstil sektöründe çalışmışlığım var buna dayanarak baskılı tshirtleri çok sağlıklı bulmadığımı açıkça söylemeliyim.. Zaten kızlar gibi çeşit çeşit model seçme imkanımız yok klasik bisiklet yaka tshirt üzerinde ne baskı olursa olsun bana çekici gelmiyor.. Üzeri biyelerle süslenmiş çıtçıt yahut zincir gibi dekoratif unsurlar kullanılmış yaka kısmı da geniş biye yaka olan tshirtler yahut gömlek yakalı thsirtler bana daha çekici geliyor.. Üzerinde baskı olupta bunu almalıyım çok beğendim diyebileceğim bir tshirte denk gelmedim kumaşı yüzünden yahut kalıbı yüzünden almak zorunda kaldığım baskılı tshirtler var ama yine de (baskıda kullanılan boya ne kadar sağlıklı olursa olsun ) baskılı tshirt giymeyi sağlıklı bulamıyorum.. Yine de aşık olduğum birinin resmini bir kendime bir de ona tshirte bastırmıştım benimkini giymedim saklıyorum arasıra çıkarıp bakıyorum üstünede onun kullandığı parfümden sıkmıştım onu hatırlamama yardımcı oluyor işte o da giymemiştir muhtemelen kendi resmini taşıyan tshirtü komik olurdu sanırım..:)

 3. tolga dedi ki:

  Güzel tişörtler var teşekkürler. Bu arada sürprizi dört gözle bekliyoruz :)

 4. Şüpheli dedi ki:

  Gerçekten standartın dışında güzel tişörtler var. Yazın her daim birileriyle pişti olmaktan bıktım. Ya herkes Lc’den,Rodi’den giyiniyor. Pahalı bir ürün alsanızda etrafta çamkaları dolu. Ankara veya Zonguldakla ilgili bir tişört varsa hemen alayım. :)

 5. Esat dedi ki:

  Siz yine şanslısınız ya, Türkiye’de çeşit çok. Viyana’da topu topu 3 tane fiyat/kalite oranı makul firma vardır, oradan da bütün Türkler alışveriş yapar :) yani aldığınız bir tişörtü giymeyip 2 sezon saklamanız lazım pişti olmamak için, yoksa böyle yaz kış aynı tişörtlü aynı kazaklı adamlar ortada dolaşıyor. Tabi bu söylediğim Caner gibi aynı dertten (XXL) muzdarip benim gibi gobekli marullar için geçerli, yoksa standart olarak dayattıkları kızdan ince erkek tipleri için her türlü kıyafet mevcut. En son İstanbul’da yaşadım bunu, kot pantalon bulamadım, hatta bazı dükkanlara girdiğimde adresmi soracaktınız bile dediler, o derece yani L beden dediklerine tek bacağım giriyor. Aloooo Türk erkeği bu değil, uyanın.

 6. Esat dedi ki:

  Caner bir de yıkandıktan sonra baskı kalitesinden bahset, eğer hala iyi diyorsan ben kendim birşeyler karalayıp bastıracağım da, test edip onaylanması lazım :D

 7. Beraat dedi ki:

  Bizede hediye etsinler ne olacak bizde hediye isteriz :P

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.