Google Adsense gelir vergisi kesintisi uygulamadı

google-adsense-odeme
Evet korktuğum başıma gelmedi ve dün paracıklarıma kavuştum, sevinçliyim, kıvançlıyım. Banka hesap numarasını IBAN ile değiştirme olayı yüzünden ödemem gecikti fakat her ne kadar geç olduysa da güç olmadı, bu gecikme esnasında da hesabımda yeni liracıklar biriktiği için duble mesudum. Bu arada eğer Adsense hesabında kayıtlı klasik hesap numarasını IBAN ile değiştirmeyen yayıncılar varsa bu değişikliği bir an önce yapmalarını tavsiye ederim çünkü IBAN değişimi esnasında da standart “size ufak bir meblağ gönderecez, onaylayacaksınız” prosedürü işliyor, gecikme yaşayabilirsiniz.

Korktuğum şeye gelince; eşeğin gözü kadar vergi cezasına çarptırılan Google’ın bu olaydan sonra diğer reklam ağları gibi yayıncıya ödediği bedel üzerinden gelir vergisi kesintisi yapmasından tırsıyordum fakat çok şükür böyle bir şey olmadı, Adsense hesabımda biriken 148.26$ Merkez Bankası 3 Aralık kurlarıyla (eft günü) çarpılarak hesabıma ilik gibi bir 221,81TL olarak geçti.

google-adsense-odeme-2

Dilerim ki bu ödeme olayı henüz gerekli düzenlemeler yapılmadığı için bu şekilde gerçekleştirilmemiştir, yani umarım devlet webmasterın kazandığı üç kuruşa göz koyup kesintisiz ödeme yapan tek reklam ağı olan Google’a ekstra baskı yapmayı düşünmüyordur.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Hyperend dedi ki:

  ne güzel 210 tL xd

 2. Mehmet Demiray dedi ki:

  Bu para ne kadarlık zaman aralığında birikti?

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Bilemiyorum 1,5 ay felan herhalde.

 4. Ferhat dedi ki:

  Merhaba, hocam google adsense üzerinde vergi ile ilgi bir düzenleme olacağı yazıyordu.Bu konuda bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz.Ben 3 yıldır kazandığım paranın vergisinimi vereceğiz şimdi? Bu mebla biraz büyükse başımız dertte sanırım :S:S

 5. Utku dedi ki:

  Şimdi ne durumdasınız ?

  Kazancınız o seneden bu seneye artmış olması gerekmekte.

  Şirket falan kurdunuz mu bana özelden yazabilirseniz sevinirim.

  Hemen hemen aynı durumdayız.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir