Adsense kafayı mı yedi?

Adsense hesabımda toplam olarak 115.00$ varken ve “Bu ayın 30’unda size gönderilmek üzere zamanlanmış bir ödeme var.”  denirken mevzubahis programlanan ödeme tam olarak 105.00$ idi. İşin enteresan yanı ödemenin programlandığı mesajını almaya başladığımdan bu yana ödeme henüz yapılmamış olmasına rağmen hesapta kalan bakiye 89.00$ olarak listeleniyordu. Bilindiği üzere genelde ödeme yapıldıktan yaklaşık 1 gün sonra söz konusu meblağ raporlardan düşer ve kalan bakiye listelenmeye başlanır. Durum böyle olunca haliyle şaşırdım çünkü kalan bakiyem 89$ise ve bana 105$ ödeme yapılacaksa toplam kazancımın 194.00$ olması gerekiyor. Bugün raporları tekrar gözden geçirdiğimde programlanan ödemenin 106,79$‘a yükseldiğini, son ödemeden itibaren biriken meblağında 120,18$ olduğunu gördüm. Noluyo lan?

Şöyle bir durum var; Adsense aracılığıyla en çok gelir elde ettiğim kalemi yakın zamanda sattım ve gelirlerde büyük bir düşüş olmasını bekliyordum, bu haliyle günlük gelirim kişisel ortalamamın çok altına yaklaşık 1 dolara düştü ve bende durum böyle olunca “1 doların nesini takip edicem” mantığıyla günlük Adsense takibi yapmıyordum fakat bu gibi bir hesap karışıklığı da gözümden kaçmadı.

Şimdi bana “üç beş doların hesabını mı yapıyorsun” diyebilirsiniz, fakat beni esas ilgilendiren durum meblağdan çok şu; Hepsiburada gibi Doğan Holding’e bağlı büyük firmalar bile reklam tıklanma istatistiklerini ve kazanç raporlarını işin uzmanı konumundaki Google ile ortak yapıyor bu da Google’a duyulan büyük güvenin bir göstergesi. Ne varki insan bazen kıllanmıyor değil, şöyle ki; yaklaşık 1,5 sene önce 1.000 tekil ziyaretçisi bulunan sitem günlük ortalama 6-10$ gelir getirirken bugün 5.000 tekil ziyaretçiyle 4$’ı nadiren getiriyor, bu gibi hesap karışıklıklarıyla da karşılaşınca haliyle “acaba” diyorsunuz.  “Acaba Google o kadarda iyi hesap kitap tutamıyor mu?” gibi :)

Yetkililere konuyla alakasız bir not: Tık başına daha çok para istiyoz!

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. technolojik dedi ki:

  türkçe içerik ingilizce içeriğe göre çok daha az gelir getiriyor,
  buda bizim reklam veren sitelerimizin az reklam harcamalarından kaynaklanıyor, internete daha fazla inanan toplumların adsense getirileri daha fazla

 2. Caner Öncel dedi ki:

  technolojik kesinlikle haklısın.

 3. technolojik dedi ki:

  teşekkürler caner,

  umarım internet açısından herşey güzel olur Türkiye için

 4. ali dedi ki:

  2 sene önce kullandığım adsense şimdikine göre aynı tıklanma oranına göre 2-3 kat daha fazla para veriyodu bişeyler olduğu kesin ..

 5. enes dedi ki:

  Caner bey siteniz gercekten guzel takip ediyorum. Size bir sorum var cevaplarsaniz cok memnun olurum. E-ticaretle gecinen birisiyim 6 tane sitem var ve yedinciyi actim ama o reklamdan para kazanmasini umdugum bir site yani acemisi oldugum bir alan aylik 5000 tekilim var ve 40000 sayfa gosterimi suanlik boyle sosyal paylasim ve medya sitesi 8 tane reklam alanim var simdi bu verilerle sizce adsens reklami koysam ayda yaklasik ne kadar kazanirim size guvendigim icin sordum simdiden tesekkur ederim. Bu arada sitemin adi www.fenerliysen.com daha cok yeni beta versiyonda gelistiriliyor tavsiyelerinizi bekliyorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir