Google Adsense “Son ödemeden itibaren” ibaresi geri mi döndü?


Google sağolsun yine keyfimi az da olsa yerine getirdi, Ocak ayı ödemesini ilik gibi gönderdi. Bir kısmı yine direkt domainlere ve bazı internet menşeili ufak masraflarına gitti ama bu sefer sırf Google’dan gelen parayı somut olarak görmek istediğim için (şu sıralar buna psikolojik açıdan çok ihtiyacım var) kardeşimi bankaya gönderip kalanı hemen çektirdim. Paranın adı var kendisi yok azizim, şuydu buydu derken bir anda nasıl yok olup gittiğini anlayamadım bile.

Neyse, bir sonraki “havadan para geldi” yersiz düşüncesiyle sevinme moduna girmeme ne kadar kalmış diye Adsense hesabımı kontrol edince, o her defasında özlemle hatırladığım “Son ödemeden itibaren” ibaresinin geri geldiğini gördüm.

Umuyorum ki Google bir süredir direttiği o kullanışsız raporlama biçiminden gerçekten vazgeçmiş ve son ödemeden itibaren hesapta ne kadar para biriktiğini gösteren bu süperimsi biçimi kalıcı olarak geri getirmiştir (cacheden felan geldiğini mi sandım ne sandıysam, çalışıyor ama).

Bir de internet reklamcılığından para kazanmaya başladığım günden beri hep garipsemişimdir; bilgisayarının başında bir yerlerde gezinirken gördüğü bağlantılara tıklayan insanların onlarca mouse darbesi, bana üstünde Atatürk resmi olan, elle tutulur kağıt parçaları olarak dönüyor. Cidden garip değil mi?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. ErcanSss dedi ki:

  çok güzel bir haber azizim.
   
  google amca ödeme geçmişindeki son ayın değerini – olarak (borçlu) göstermeyide düzeltirse harika olacak..

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Psikolojik açıdan rahatsız edici oluyor demi :)

 3. ErcanSss dedi ki:

  Evet ;)

 4. tayfun dedi ki:

  Yaa caner son iki hesabımdada sorunlar oldu paramı alamadım ve üstüne google 250$ imin üzerine yattı ban yedik falan neyse de artık kasmıyorum kendimi öyle ne kadar kazanırsam kazanayım sorun değil sitemde güzel güzel aksesuar niyetine kullanıyorum artık

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Valla Tayfun ben 4 seneden uzun süredir Adsense yayıncısıyım ve bugüne kadar hiç bir problem yaşamadan paramı aldım. Tek bir defasında içinde Google geçen bir domainle yayın yaparken “markamızın kullanıldığı bir domain ile Adsense yayını yapmayın lütfen” dediler ben de kaldırdım o kadar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.