Google Adsense’in musluk alabilme potansiyeli


Evet, böyle de bir potansiyele sahiptir benim kara kaşlı kara gözlü Adsense’im. Arada Adsense gelirleriyle ilgili yazılar döktürüyorum ki bu işe yeni başlayan arkadaşların ağzına birazcık olsun bal çalınsın. Hani öyle aman aman bir kazancım yok aslında benimkisi tamamen ukalalık yoksa elin oğlu ayda otuz bin dolarlık kazançlardan bahsediyor. Bu kardeşiniz 2005 yılından beri Adsense yayıncısıdır şimdiye kadar ulaşabildiği en yüksek meblağ 280 TL civarlarındadır.

Ama süper bi olay be azizim, hani havadan para geliyor sanki. Taş atıp kolun yorulmadığı gibi miktarı önemli olmayan bu paracık ananın ak sütü gibi de helal. O sarı zemin üzerinde “Bu ayın 30’undan itibaren size gönderilmek üzere zamanlanmış bir ödeme var…” yazısını okuyorsun ya hayat böyle daha bir güzelleşiyor, kuşlar kelebekler daha bir cıvıl cıvıl… En güzel kısmı da banka hesap özetinde ne idüğü belirsiz o aracı firma (Arvato Finance, Google Irlanda vs.) tarafından yatırılmış bir miktar paraya rastlamak. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi hesabınızda üç küsür lira varken birden gönlünüz şenleniyor neyin…

Bu sayede internet kullanımını bedavaya getirmeniz ve yeni, krom kaplama bir musluk alıp mutfak lavabosuna takmanız gayet olası.

Haa bir de konumuzla alakasız olarak; pek sevgili webmaster kardeşlerim, abilerim ablalarım; öyle “asosyalim ben, bilgisayar başından hiç kalkmadığım gibi elimden de adam gibi iş gelmez” diye kendi kendinizi üzmeyiniz. Yeminle söylüyorum şu son 1 hafta içinde kendi sınırlarımı yeniden çizdim. Evdeki bahar tadilatı kapsamında tavan zımparalama, boya-badana yapma ve -zirve yaparak- Tekzen’den masif kereste (mi artık ne deniyosa) alıp, balkonda 3-5 gün uğraştıktan sonra talaş tozlarını mutfak tezgahındaki çekmecelere dönüştürme olayının Türk’ün ata sporu olduğunu bir kez daha kanıtladım. Bir Norveçli balıkçıların bir de ekmeğini bilgisayardan çıkaran benim ellerim o derece bakımlı ve hassastır ama o eller yeri geldiğinde bir çift turuncu amele eldiveni eşliğinde zerre kıymık batmadan değme marangozculara dudak ısırtacak mermer görünümlü o şeylerden kaplı çekmeceler üretebiliyormuş öğrendim (harbi diyorum ya şaka değil, böyle bildiğin mutfak tezgahı dekorasyonu yaptım).

Son olarak zaten kendi cebimden zirilyon para harcamışken ve daha fazla masrafa girmekten kaçınırken Google’ın bana ayırdığı havadan gelen o minik bütçenin bir kısmıyla gittim şöyle parlak parlak bir musluk alıp şaheserimi taçlandırdım. Ne güzel ama değil mi? Böyle onlarca vatandaşın mouse darbeleri benim mutfağımda musluk olarak vücut buldu, gel de musluğa her bakışında durumu garipseme.

Temenni ise gelecek bir kaç sene içerisinde aynı Google’ın bütçesiyle elde edilen ve her sahil turunda “ulan nasıl oluyo ya, sanki beleş araba… hayret valla…” şeklinde şaşırılarak kullanılan bir Ford Mustang

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

10 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir