Google AdWords: 10 Yıllık Bir Başarı Öyküsü


Google, AdWords reklam ağının kuruluşunun 10. yılı vesilesiyle güzel bir atraksiyona girişmiş. AdWords sayesinde başarıyı yakalayan reklamverenlerden başarı öykülerini 750 karakteri geçmeyecek şekilde anlatıp göndermelerini rica ediyor. Daha sonra uygun bulunan öyküler ortalama 3 dakikalık bir video haline getirilip Youtube’da yayınlanacakmış.

Bence ortada çok enteresan bir durum var zira hazırlanacak olan video yine AdWords’un, yani bir reklam platformunun reklamını yapmak için kullanılacak. Yani reklam ağının kendisi muhtemelen en çok parayı ödeyen müşterilerini kullanarak sıfır maliyetli bir reklam videosu hazırlayacak ve bu videoyu izleyen herkes “vay be, şu AdWords harbiden geri dönüşümü yüksek bir oluşummuş. Gideyim de çok miktarda para ödeyerek ben de reklam vereyim” diyecek. Adamlar reklamcılığın şahbazı olmuş azizim.

Posta kutuma düşen mail:

Merhaba,

Larry ve Sergey, Google’ı kurduktan yalnızca iki yıl sonra, 2000’de, çevrimiçi reklamcılık programımız AdWords’ü kullanıma sunduk. Bu ürünün öyküsü gerçekte sizlerin, yani reklamverenlerimizin ve iş ortaklarımızın öyküsüdür. Geçtiğimiz on yıl boyunca bu yeni çevrimiçi dünyayı oluşturmak için çalışırken, sizlerin hırsından, yaratıcılığından ve yenilikçiliğinden ilham aldık.

Bu nedenle, bu anı anlamlı kılmanın en iyi yolunun, öykülerinizi ve başarılarınızı dünyayla paylaşarak siz AdWords reklamverenlerini alkışlamak ve onurlandırmak olduğunu düşündük. Bu Aralık ayında, AdWords’ün 10. doğum günü kutlamalarının bir parçası olarak, bize öykülerini anlatan işletmelerin gösterildiği bir dünya haritası yayınlayacağız. Öykünüzü (kim olduğunuzu, işinizi, işinizin nasıl geliştiğini ve çevrimiçi reklamcılığın başarınızda oynadığı rolü belirterek), kısa bir YouTube videosunda (üç dakika veya daha kısa) ya da yazılı olarak (en çok 750 karakter) anlatarak bize katılabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bu web sitesine bakabilirsiniz. Sitede, öykülerin nasıl gönderileceğiyle ilgili talimatlar ve örnek videolar yer almaktadır. Bu blogu, elimize geçen en yeni AdWords 10. doğum günü haberleriyle güncellemeye devam edeceğiz.

Peki, sizin hikayeniz nedir?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir