Google Adwords Kuponu ve Opera


Bugün posta kutumda Google’dan gelen 100 TL değerinde ücretsiz bir Adwords kuponu vardı (niyeyse Google’dan gelen mektuplar içeriği ne olursa olsun pek bi şen olmama sebep oluyor). Daha önce gelen kuponların hiç birini kullanmamıştım ama bu seferkini 7 TL aktivasyon bedeli ile (bu bedeli kuponun içinden düşebiliyormuşsunuz, yeni öğrendim) kullanayım dedim. Gördüm ki ben bayadır Adwords’a uğramıyormuşum, çünkü Opera ile ulaşmak istediğim site beni şöyle bir mesajla karşıladı:

yani Google amca “Opera ile Adwords arayüzünü adam gibi çalıştıramazsın, şahsen ben şu şu tarayıcıları kullanmanı öneririm” diyor. Ne yalan söyleyeyim bir süredir bazı noktalarda zayıf kaldığını düşündüğüm Opera’dan uzaklaşmaya başlamıştım, bu da olayın tuzu biberi oldu.

Evet, Opera gerçekten diğerlerine göre hem hızlı hem sorunsuz bir tarayıcı fakat kullanım deneyiminiz arttıkça görüyorsunuz ki kullanıcı tarafından geliştirilmesi gereken çok fazla eksik yönü var. Ben kullandığı programları öyle pek modifiye eden biri değilim, bilgisayarımdaki programların, tarayıcıların hemen hepsi varsayılan ayarlarıyla çalışır (tarayıcılarda toolbar kullanmam), bu da bir programdan varsayılan özellikleriyle tam performans beklediğim anlamına geliyor. Ne var ki Opera zaman içerisinde ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli scriptlerle güçlendirilmedikçe kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya tek başına yeterli gelen bir tarayıcı değil.

Netice itibariyle Opera hala sevdiğim tarayıcılardan biri fakat artık bilgisayarımın varsayılanı değil, bu da şurada bu tarayıcı hakkında sözüne ettiğim bir çok düşüncemin zaman içerisinde değiştiği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir