Google Analytics alternatifi ücretsiz web istatistik yazılımı: Piwik


Google Analytics’e alternatif, tüm kontrolü elinizde tutmanıza olanak sağlayan ücretsiz ve kaliteli bir istatistik hizmetine ihtiyacınız varsa veya istatistik kaydınızı verdiği kodlarla web sitenizi yavaşlatan harici bir siteye bırakmak istemiyorsanız Piwik tam da aradığınız program.

Şahsen denediğim ve raporladığı sonuçlara %90 kefil olabileceğim Piwik hem açık kaynak kodlu hem de bu konudaki değme ücretli servislerin eline su dökemeyeceği özelliklere sahip. İlk bakışta biraz karışık görünse de kısa sürede alışabileceğiniz göz dolduran bir tasarımı var. En güzel taraflarından biri de sunucu taraflı kurulum gerektirmiyor olması. Yani shared hosting kullanıcısı olsanız dahi bir kaç adımda kurup sağladığı alternatif izleme kodlarından herhangi birini seçerek web site istatistiklerinizi dakikalar içerisinde izlemeye başlayabilirsiniz.

Bir istatistik hizmetinden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri fazlasıyla karşılayan yazılımın web sitesine http://piwik.org, çalışan örneğine ise http://demo.piwik.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir