Google Analytics alternatifi ücretsiz web istatistik yazılımı: Piwik


Google Analytics’e alternatif, tüm kontrolü elinizde tutmanıza olanak sağlayan ücretsiz ve kaliteli bir istatistik hizmetine ihtiyacınız varsa veya istatistik kaydınızı verdiği kodlarla web sitenizi yavaşlatan harici bir siteye bırakmak istemiyorsanız Piwik tam da aradığınız program.

Şahsen denediğim ve raporladığı sonuçlara %90 kefil olabileceğim Piwik hem açık kaynak kodlu hem de bu konudaki değme ücretli servislerin eline su dökemeyeceği özelliklere sahip. İlk bakışta biraz karışık görünse de kısa sürede alışabileceğiniz göz dolduran bir tasarımı var. En güzel taraflarından biri de sunucu taraflı kurulum gerektirmiyor olması. Yani shared hosting kullanıcısı olsanız dahi bir kaç adımda kurup sağladığı alternatif izleme kodlarından herhangi birini seçerek web site istatistiklerinizi dakikalar içerisinde izlemeye başlayabilirsiniz.

Bir istatistik hizmetinden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri fazlasıyla karşılayan yazılımın web sitesine http://piwik.org, çalışan örneğine ise http://demo.piwik.org adresinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. Umut dedi ki:

  Valla tam benlik görünüyor. İnceleyeyim, kullanırım belki. Google Analytics her an engellenebilir güven olmaz. :)

 2. mhmtarc dedi ki:

  uzun azamandır böyle bi şey arıyodum kendi localhostuma kurdum denedim süper bi şey

 3. rüyatabirleri dedi ki:

  Sitemde kullandım teşekkür ederim google analytcs’i kullanamadım bunu pek sevdim.

 4. Volkan dedi ki:

  Caner ürün detayarını eskiye dönük veri olarak nasıl kaydediyor bilgin var mı ? b2b sisteme entegre etmek istiyorum ona göre

  • Caner Öncel dedi ki:

   Uzun bir süredir takip etmiyorum Volkan ancak an itibariyle büyük firmalar tarafından tercih edildiğini biliyorum.

   • Volkan dedi ki:

    Şu an istatistik sistemlerini araştırıyorum da ürün detaylarını eskiye dönük veriler ile takip edebileceğim bir sistem var mı bildiğin veya Piwik’i ne kadar kullandın bilmiyorum ama bu tarz işlemlerde ihtiyacı karşılar mı ? bu arada konudan biraz çıkıp istek gibi birşey yaptım kusura bakma.

   • Volkan dedi ki:

    Teşekkür ederim , piwik ile ne kadar ilgilendin bilmiyorum ama ürün detay istatistiğini tam olarak verebilir mi ? Konudan saptım biraz kusura bakma buna benzer alternatifler tavsiye edebilir misin ? piwiki incelediğimde içerik ile alakalı istatistik vermiyor tam olarak herhalde.

    • Caner Öncel dedi ki:

     Valla dediğim gibi benim de 2011 yılında tanıttığım bir uygulama, o zamandan şimdiye kadar elbette pek çok özellik eklenip çıkarılmıştır ben de takip etmediğim için yanlış yönlendirmiş olmayayım. Demosunu falan bir incele istersen.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.