Google Pagerank için SEO cambazı aranıyor


Herifler bu siteyi arama sonuçlarında üst sıralarda gösteriyor, 10 bin küsür indexli sayfası var, günde bilmem kaç bin kişi tarafından ziyaret ediyor ama gel gelelim 2. senesine giren şu ağzına tükürdüğümün sitesinin Pagerank’ını 2’den bir düşürdüler düşüş o düşüş…

En son Google Webmasters bölümünden bir yeniden değerlendirme isteği gönderdim. Doğru dürüst bir dönüşüm elde edemeyeceğimi adım gibi biliyor olmama rağmen yine de bir araba izahat yaptım. İşte böyleyken böyle, ortada bir durum varsa söyleyin de bilelim ona göre yanlışımız neyse düzeltelim falan. Üç gün sonra şöyle bir cevap geldi:

http://www.egonomik.com/ için yeniden değerlendirme isteğinizi işleme koyduk.

Bir site sahibi, şu siteyi dizine ekleme biçimimizi yeniden değerlendirmemizi istedi: http://www.egonomik.com/.

Sitenizi inceledik. Bir siteyi incelerken o sitenin Web Yöneticisi Yönergelerimize uygun olup olmadığını kontrol ederiz. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsak sitenizi dizine eklemeyi yeniden değerlendiririz. Siteniz hala arama sonuçlarımızda görünmüyorsa Yardım Merkezimizi ziyaret ederek neler yapabileceğinizi öğrenin.

Bildiğin otomatik, devlet dairesi ağzıyla yazılmış bir cevap, benim soru veya sorunlarımla uzaktan yakından hiç bir alakası olmadığı gibi en ufak bir fayda da sağlamadı. Yuvarlak, bulunduğu kabın şeklini alacak ifadeler var, cımbızla seçsen aradan bir tek “Sitenizi inceledik” kısmı dişe dokunuyor. E iyi ama sonuç?.. İnceledin de bana mı inceledin? Sen kendi aranda incelemişsin bana da “al sen şu pokemonlarla oyna fazla da ses etme, bak ne güzel dizine eklisin” muamelesi yapıyorsun… Aptal Google… (Ulan “aptal google” yazınca bile ilk sırada çıkıyorum ya, insaf be el insaf…)

Bu iş artık kişisel bir mevzu haline geldi. Demek ki dürüstlükmüş, oyunu kuralına göre oynamakmış felan kâr etmiyor. O zaman şöyle söylüyorum ben de: SEO cambazı arkadaş aranıyor. Bu siteye en az 2 Pagerank sağlayabileceğini düşünen birileri varsa hiç durmasın benimle iletişsin. Bu iş için aklımda belirli bir bütçe ayırdım. İpnelikse ipnelik, ne gerekiyorsa yapılsın yeterki şu site dünya gözüyle bir Pagerank görsün.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

15 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir