Google sesimizi duymuş ve spamcı haber sitelerini arama sonuçlarından çıkarmış

Konuya şöyle bir giriş yapmak istiyorum: Ehehehe hahah ve hatta hohoh! Çok pis keyif aldım bu haberden. Hatırlar mısınız sevgili dostlar “Milliyet’in SEO için yaptığı bu şeyi biz yapsak Google’dan banlanır mıyız?” başlıklı bir yazı yayınlamıştım, neredeyse tüm Türk haber sitelerinin kalistesizliğini, şark kurnazlığını Milliyet örneği vesilesiyle isyan edercesine dile getirmiştim. Malum bizimki gibi nispeten küçük siteleri gözlerinin yaşına bakmadan cezalandıran Google’ın bu terbiyesizleri görmezden geliyor olması gerçekten can sıkıcı bir durumdu.

Google’ın sahipleri olan Leri ve Sergey aslında sıkı takipçilerimdir. Bu olaya ben o yazıyı yazdığım zaman el atmaları gerekiyordu ama işte Amerika’da oldukları için, RSS feedleri de biraz geç düşüyorsa demek ki… Şaka bir yana cidden isyanlarımızın işe yarayacağına ihtimal vermemiştim ama bir şekilde olmuş ve Google sesimizi duymuş. Hürriyet’i olsun, Radikal’i olsun, Milliyet’i olsun, alayına şamarı yapıştırıp arama sonuçlarından çıkarmış. Valla len, aha da:

google-milliyet

hurriyet-google

radikal-google

Elbette bu olay çok uzun sürmeyecektir, telefon trafikleri artacak, görüşmeler yapılacak ve kısa bir süre sonra o dizine tekrar girilecektir ancak bu haber sitelerinin bir günlük ticari kayıpları bile silkinip kendilerine gelmelerine yetecektir eminim.

Çok iyi lan, valla bu tutuma sevindim ne yalan söyleyeyim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir