Gözüme kestirdiğim yeni notebook çantası: Targus TCG200 17″ City Gear Messenger

Leptop çantası bilişimcinin canıdır, leptopundan sonra en sevdiği, gözü gibi baktığı iş gereci leptop çantasıdır. Değilse bile olmalıdır. Siz değerli Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım’ın “Bu bilişim fazla kafa yorursan sıyırırsındediğine bakmayın. Bilişimcilik güzeldir, bilişimcilik kızgın kumlardan serin sulara atlamak, bilişimcilik emektir ve nasıl ki tekerleksiz otomobil, kanatsız kuş olmaz ise leptop çantasız da bilişimci olmaz.

Laptop çantası adamı vezir de eder rezil de. Mesela Özyukarıcıbaşı Çanta’dan aldığınız, markasının ne idüğü belli olmayan dandik bir çanta, süpermarket alışverişi sırasında omuzunuza astığınız kulpunun bir taraftan kopması neticesinde içindeki 3 bin liralık makinanızı çotanak diye fayans zeminle buluşturabilir. Şans eseri o an bir sorun yaşamayabilirsiniz ancak ertesi gün bu sefer diğer taraftan koparak cihazın anasının bellenmesine neden olabilir. Akabinde çantacının yakasına yapışıp “Yaptır lan bu makinayı öldürürüm yoksa seni” deseniz bile, emekli öğretmen tipli inatçı herifin kalp krizi geçirip elinizde kalmasından endişe duyarak, eşinin de yanında bulunması nedeniyle küfür de edemeyerek kötüm kötüm mekandan uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz. O saatten sonra “Vay ben eşeğimi sağlam kazığa bağlayaydım da üç kuruş kar edecem derken en az 200 lira masraf çıkarmayaydım. Hadi çıkardım bari çantacı herifin cam tezgahına iki tekme atıp kaçaydım da bari içimin yağları eriyeydi” deseniz bile kar etmez. Olan olmuştur.

Demem o ki dostlar siz siz olun güzel leptop çantası alın, en baştan yapın bunu. Madem ki bakkalda markette alışveriş yaparken, El Si Vaikiki’den pantolon seçerken bu leptop meretini yapışık ikiziniz gibi sırtınızda taşıyacaksınız bari adam gibi bir çanta ile taşıyın. Sonra benim gibi “Yav hacı abi bak sen bu çantayı veriyorsun ama benim cihazım ağır, bu çanta onu taşır mı?” diye on kere sorduğunuz ve size büyük bir güvenle “Yeğenim bir şey olursa getir ben yaptırırım, o kadar sağlam çanta bu” cevabını veren yaşlı bir çantacıyı eşinin yanında dövmekle dövmemek arasında kalabilirsiniz. Tatsız durumlar bunlar, şahsen deneyimledim hiç hoş olmuyor.

Şimdi zararın neresinden dönsem kardır mantığıyla, ismi otobüs markasına benzeyen şu güzel cancağıza heves etmiş bulunuyorum. Gerçi tey ne zaman gözüme kestirmiştim ben bunu ama bir leptop çantasına 90-100 küsür lira vermenin lüzumsuz olduğu düşüncesiyle vazgeçmiştim. Aranızda bu çantadan kullanan varsa ve tecrübelerini paylaşabilirse gerçekten çok sevinirim. Targus TCG200 yeni bir süpermarket faciasına yelken açmama neden olur mu, sağlam mıdır, konforlu mudur, şık mıdır? Satın alsam şu videodaki yüzünü neden gizlediğine anlam veremediğim zenci amca kadar mutlu olur muyum? He benim canlarım?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Ömer dedi ki:

  Targus’un laptop/tablet ve diğer kitap vb. argümanları taşımak amaçlı yaptığı sırt çantasını kullanıyorum ve çok memnunum. Eminim bu da iyidir.

 2. Ahmet (forzamad) dedi ki:

  çanta güzelmiş … okadar verilmez deriz hep ama 1 kere al için rahat olsun ;)

 3. srp dedi ki:

  üniversite okurken bi elimde bavul sırtımda çanta çaprazlama kişisel çantam ve laptop çantamla yola çıkardım hep, ve bir gün beklenen oldu laaps diye yapıştı çanta yere bir de yeni almışım gısgıcır laptop Allah’tan bir şey olmadı (: sonra o postacı bağından vazgeçip elimde taşıyarak ezziyet çektim hep.
  çanta baya kullanışlı görünüyor özellikle erkekler için biçilmiş kaftan :D arka göt cebine cüzdan, ön cebe telefon elde su şişesi gezmektense hepsini bir yerde toplamak mantıklı (: yani çok bölmeli cepli olması beni benden aldı (: sağlam mı bilemem ama o kadar çok doldurup da postacı stayl taktığında yine içine kurt düşecektir ya da rahat edemeyeceksindir uzun uzun dolanmaya kalktığında da omuzuna ağrıları bindirecektir (: ama yine de güzel ve kullanışlı çanta gibi gözüküyor.
  en güvenlisi ve kullanışlısı sırt laptop çantası derim (:

 4. Hakan Bulut dedi ki:

  Var lanet çantadan bıktım kaç senedir bi yeri kopmadi, yırtılsada kurtulsam şerefsizden diyordum ki dedim ula yırtılmadan değiştireyım dedim 1-2 ay once değiştirdim canta da duruyo hala :)

 5. Şenol Şengül dedi ki:

  Çanta dandik Caner :) iyi olsaydı siyah tenli amca yüzünü gizlemezdi…

 6. Cansın dedi ki:

  Pahalıyı geçtim tasarımı biraz olmamış gibi..

 7. Caner Öncel dedi ki:

  E alayım o zaman ben bunu :)

 8. Kadir dedi ki:

  Eğer göründüğü kadar kaliteliyse harbi çok güzel çantaymış. Bence sana yakışır Caner reyiz :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir