Gravity (Yerçekimi) filmine Süpermen’li alternatif yaklaşım

Uyarı: Bu yazı Gravity filmi hakkında bilgiler içeriyor, filmi izlemediyseniz sürprizi bozmak istemeyebilirsiniz. Youtube’a erişemeyenler videoyu Deylimoşın üzerinden izleyebilirler.

George Clooney’nin öldüğü filmleri hiç sevmem, onun gibi sempatik ve karizmatik biri herhangi bir filmde herhangi bir biçimde ölmemeli bence. Durduk yere seyirciyi üzmenin bir anlamı yok. Dolayısıyla Gravity’yi de her ne kadar teması, efektleri ve Sandra Bullock’un performansı vesilesiyle ilgi çekici bulmuş olsam da sırf Corc’u öldürdükleri için “Kötü bir film” olarak hatırlıyorum. Hatta bir ara “Bakın ölmemiş de olabilir haa” diye umutlandırdılar ama hemen sonra “Şaka yaptık çok pis öldü, uzayın sonsuz boşluğunda ciğerleri patladı, acılar içinde öldü” dediler. Sonuç olarak Corc ölmeseydi şahane bir film diyebilirdim ama Corc öldü ve film bok gibi.

Yukarıdaki videoyu da böyle sinemayla, video işleme teknikleriyle ilgilenen yabancı bir arkadaş yapmış. Nerden estiyse aklına Gravity filminin içine Süpermen’i katmak gibi bir fikir gelmiş ve sonuç olarak ortaya son derece eğlenceli bir iş çıkmış. Ayrıca uzayda ses olmadığı tespiti de çok güzel olmuş. Bu bir tarafa zaten konuşabilmek için ciğerlerin hava ile dolması gerekiyor, Christopher Reeve’li Süpermen filminin yapıldığı 70-80’li yıllarda bu tür ufak detaylara pek takılmıyorlarmış anlaşılan veya ne bileyim “O kadar süper ki ciğerlerine hava değil uzay doldurup konuşuyor” diye de düşünmüş olabilirler.

Corc’u da kurtaraydı iyiydi…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Cansın dedi ki:

    İmdb den nasıl o kadar puan aldığına hayret ettiğim film cidden hiç güzel değildi :D

  2. Muhammed A. dedi ki:

    Sonu çok iyiydi ya. Aslında bütün kazaların sebebi Clark Kent. :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir