Güzellik ve estetik alanındaki güncel uygulamalar

Medikal estetik alanında uzun bir geçmişe sahip olan Karakucak Kliniği, estetik ve güzellik olarak tedavi, teknolojik uygulamalar yapılmaktadır. 2000 yılında teşhis ve tedavi amaçlı kurulan ve ilerleyen süreçte medikal estetik alanına doğru evrilerek estetik ve güzellik alanlarında hizmet vermeye Dr. Mustafa Karakucak ile devam ediyor. Türkiye’de sayılı klinikler arasında yer alan ve doktorların son teknolojiyi kullanarak medikal estetik alanında dünya üzerinde olan gelişmeleri, kongre ve konferansları yakın takibe alarak kullanılan yöntem ve teknolojiler bakımından gelişmeye devam ediyor.

Estetik ve Güzellik

Güzelliği ve estetiği hayran uyandıran beğeni toplayan olarak tanımlanacak olursa bu amaçla yapılan cilt hakkında birçok uygulama bulunmaktadır. Cildimiz canlı olmasından dolayı çevresel birçok etken dolayısıyla kirlenme ve yıpranma göstermektedir. Bunu etkileyen etmenler dışarıdaki havanın kirli olması, alışkanlıklar dolayısı ile sigara kullanımı ve beslenme alışkanlıklarındaki sağlıklı olmama gibi durumlardır. Belli bir yaştan itibaren yapılması gereken cildimiz için bakım cildin sağlıklı görünümünü, yaşlanmayı geciktirmeyi ve çevresel etmenlerin olumsuz etkilerinden korunmayı sağlıyor. Bu anlamda da cilt bakımı Mersin klasik ve teknolojik bakım ile cildin ihtiyacı olan vitaminleri kremler aracılığı ile sağlamaktadır. Klasik bakım ile beraber cildin yenilenmesi sağlanıyor. Bu bakım özellikle genç yaşlarda etkili olmakta ancak cildin yaşlanması ve ölü hücrelerin varlığı dolayısı ile klasik bakım yeterli olmayacak ve etkisini göstermemeye başlar.

Cilde sağlıklı bir görünüm, cildin gençleşmesi ve parlaklık kazandırmak için uygulanan teknolojik bakım cilt bakımı Mersin aracılığı ile cilt lekeleri, kırışıklıkların tedavi edilmesinde cihazlar vasıtasıyla uygulanır.

Farklı cihazlar aracılığı ile cilt durumlarına göre farklı aşamaları olan uygulamalar yapılır. Ciltteki siyah noktaları, büyük gözenekleri, ciltteki düzensiz renk durumlarını, çizgilerin cilt bakımı Mersin ile tedavisi yapılmaktadır. Cildin temizlenmesi, parlaklık ve canlılık kazanması anlamında da teknolojik uygulamalar yapılır. Oksijen ile yapılan cildin doğal olan görünümünün elde edilmesi cildin beslenmesi ve ölü hücrelerin uzaklaştırılması için cilt bakımı Mersin ile uygulanır.

Cildin bakımı haricinde leke tedavisi, dolgu, botoks, çatlak tedavisi, kök hücre, bölgesel zayıflama, saç tedavileri, bölgesel sıkılaştırma gibi uygulamalar yapılıyor.

Epilasyon

Tüm bayanların istenmeyen tüylerden kendine has kurtulma yöntemini kullansa da en etkili ve de kalıcı çözüm olarak lazer epilasyon gösterilir. Bu yöntem aracılığı ile tüylerden geçici yöntemlerin aksine cilde verilecek olan zararlardan uzak, kıl köklerine nüfuz ederek yediden oluşmaları engellenmektedir. Klinikte farklı epilasyon cihazları vasıtasıyla cihazların özelliklerinden olan dalga boyları aracılığı ile tüyler üzerinde uygulanmaktadır. Cilde göre lazer epilasyon mersin cihazlarının kıl türüne göre farklı etkileri bulunuyor. Yine lazer epilasyon Mersin cihazları kişi üzerinde uygulanacak olan bölge ve bu bölgedeki kıl türlerine göre de değişiklik göstermektedir.

Cildin türü ve tüylerin yapısı göz önünde bulundurulduğunda lazer epilasyon Mersin kliniği aracılığı ile tüylerden kurtulmak farklı cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Gelişen teknoloji vasıtasıyla önceleri çok ince olan tüyleri görmeyen ve bu noktada etkili olmayan lazer yöntemi artık bu yönde de geliştirilen cihazlar aracılığı ile kolaylık sağlanmıştır.

Tüm bölgelerde uygulanması mümkün olan lazer epilasyon Mersin, aynı zamanda aşırı ve yoğun kıllanma olan erkekler için de uygulanabilmektedir. Epilasyon için gerekli olan seans ve süre zarfı, kılın yapısı, uygulanan bölge, kişilerin hormonsal durumu yine kişilerin sahip olduğu genetik yapı, yaş, kilo ve kullanılan ilaçlar gibi etkenlerin durumları ile bağlantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Tüm vücut bölgelerine olan uygulanabilirliği, uzun ve kalıcı olacak olan çözüm yöntemi diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında daha avantajlıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir