Hamak, masmavi deniz ve huzur


Aha da bu hamağa uzanıp saatlerce hiçbir şey düşünmeden uyumak istiyorum. Arada birileri gelsin meyve kokteyli falan getirsin. Lanet olasıca zenginler, siz ne yaptınız da hakettiniz lan bu huzuru?

Hamak istiyorum arkadaş, mavi deniz ve huzur istiyorum, bu.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Sen orda sıcaklığın ne kadar olduğunu biliyo musun. Cehennem provası gibidir, yanarsın… (En azından bizim sıcakları düşününce orda cayır cayır yanarmışız gibi yaw…)

 2. Muhammet dedi ki:

  ultrabooklar tutmaz tabi, intel ne heveslerle üretti ama sırf bir bilgisayara daha ince diye 3000 tl üzeri para verecek değilim. en baştan tahmin etmiştim ki gerçek oldu. o parayı vermişken ya çok güçlü bir bilgisayar alırım ya da mac alırım daha iyi.

 3. Uğur Sağlam dedi ki:

  Nerde o günler ya şuraya bak muhteşem

 4. Muhammet dedi ki:

  Aklımda güzel bir proje var. İlerleyen zamanlarda yapmayı başarabilirsem en az formspring,formsquare kadar büyüyebilecek bir proje. Eğer olursa, o zaman seni gönderirim, sen de hamağa uzanıp saatlerce mankenlerin getirdiği meyveleri yiyebilirsin. :D

 5. Şenol Şengül dedi ki:

  Geçenlerde bir hamak alayım dedim piknik’e giderken bulamadım şöyle bir tane,nerden buluruz varmı önerisi olan.

 6. kralizasyon dedi ki:

  Su gördükçe daha fazla susuyorum. Sulu şeyler paylaşma şu mübarek ayda :)

 7. ahmettatar dedi ki:

  Ya arkadaş ben şunu anlamıyorum o hamağı koydukları yer öyle müşterilerin geldiği bir tesis olmadan önce evsiz barksız deniz kenarında yaşayan adamlar uyuyordular o hamaklarda o zaman onlar zenginler miydiler??? Değillerdi ama o hergün orda yaşıyorlardı işte ikitane yastık koydular bir tane buz kovası hemen turistik tesismi oldu lüks bu mu?? Sahil şeridinde yaşayan dünya kadar insan var evi orda olan hergün denize bakarak uyanan onlar çok mu zenginler değiller ama senin imrendiğin şeylere sahip olarak doğmuşlar.. Belki onların imrendiği bir sürü şeye de sen sahip olarak doğdun Caner.. Huzur zenginlik senin içinde diyorum yani Caner.. Bir yerlere kaçmak sana huzur getiremezki.. Oralarda dinlendiğin kadar evinde de dinlenebilirsin inan bana.. Öyle bir betimliyorsun ki olayı.. Okuyan turizmcilerin tüm temiz deniz kıyılarını ıssız adaları satın aldığını insanların para harcamadan asla mavi sulara yaklaşamayacağını sanıyor.. Düşünsene o tesislere hiç kimsenin gitmediğini en geç 2 sene sonra kapanır gider tesis sonra sen kalkar gidersin tesise para ödemeden orda vakit geçirebilirsin.. Yani öyle özenilir birşey olduğunu ballandıra ballandıra anlatırsan adamlar da işi ticarete dökerler zengin olmadan gidemezsin.. Gizli yerler keşfedip kimseye anlatmayacaksın ki turizmciler gelip işgal etmesin oraları.. Benim bildiğim bir yer var ama sen hoşlanırmısın bilmiyorum.. Ama burda söyleyemem dillendiremem oraları.. Sonra neme lazım gelip lüks oteller kuracaklar falan zaten bir güzelliği de kalmaz sonra otel kurulunca oraların.. Dünya büyük diyorum Caner.. Henüz keşfedilmemiş güzellikler olan yerler var küçük bir servet harcamana gerek kalmadan gidip dinlenebileceğin kafanı boşaltabileceğin..

 8. Caner Öncel dedi ki:

  Olaya çok farklı bir açıdan yaklaşmışsın Ahmet. Ben esasında herhangi bir tatil organizasyonu içerisinde olmaktan bahsetmiyorum. Bu adamlar ha deyince özel yatlarına atlayıp dünyanın öbür ucundaki bakir, tropikal iklimlere gidebiliyorlar. Ben burda anca Ölüdeniz turlarının hayalini kuruyorum. Oysa bir dünya vatandaşı olarak o tropikal iklimlerden faydalanmak benim de hakkım, anlatmaya çalıştığım şey biraz buydu.

 9. Çağrı Mustafa Alkan dedi ki:

  Caner gel seninle, 1 sene kadar sonra bir Uzakdoğu turu yapalım. Gezelim duralım? Şaka şaka nerede bizde o para :D

 10. ahmettatar dedi ki:

  Bence sandığın gibi kolayca atlayıp gidemez gerçekten büyük servet sahibi insanlar.. Çünkü onların kaybedeceği şeyler fazla sahip olduklarını kaybetme korkuları fazla aynı zamanda sorumlulukları fazla güvenip işini emanet edecek kimse yok pek etraflarında çünkü çok güvenemezler onlar kimseye.. Sen hangi Ceo’yu özel yatıyla okyanusta görüntülenirken gördün misal?? Anca sanatçılar, denizciler, banka soyguncuları, mücevher hırsızları, petrol kralları, arap şeyhleri falan öyle aklına esince açılırlar Caner.. Ben daha hiç karşılaşmadım öyle aklına esince çekip tatile gidebilen mevki makam sahibi biriyle.. Koca Cumhurbaşkanı bile gidemiyor düşün The President bile gidemiyor aklına esince tatile.. Ben Sabancı ailesinden birini de görmedim öyle kafasına göre takılan Koç ailesinden birini de Bill Gates hakkında Jobs hakkında bile duymadım öyle haberler.. Bence rahatla biraz kimsenin senden farklı bir durumda olduğunu sanmıyorum.. Londra da yaşayan Mesut adında bir arkadaşım anlatırdı ilk oraya gittiğinde bulaşıkçılık yapmış bir restaurantta akşam da başka işte çalışmış 1 sene sonra garson olmuş sonra da restaurantın müdürü olmuş hep para biriktirmiş kiralar çok yüksekmiş orda ev satın almak daha ucuza geliyormuş 3 sene sonra oturduğu evi satın almış ve bir süre daha çalışıp biraz daha para biriktirmiş sonra işinden ayrılıp sırt çantasını hazırlamış biriktirdiği az miktarda parayla bir sürü ülkeye ziyaretler yapmış bazen gittiği yerlerde günü birlik işlerde çalışmış 3 ay boyunca 20 ülke gezmiş.. İş cesaret edebilmekte yani gerçekten hazır olmakta parayla pulla ilgili değil bence yani sen gitmek istesen seni tutan ne işini dünyanın heryerinden yapabilecek durumdasın sanıyorum ne isterlerse istesinler internetin olduğu heryerde hazırlayabilir gönderebilirsin dijital olarak.. Gerçekten tropikal iklimlere koşmak istesen azıcık para biriktirip 5-6 günlük turlar var izin alır gidersin Caner haksız mıyım..??

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir