Hangi partiye oy vereceğime bir türlü karar veremedim

Bu sabah evden çıkarken, her zaman olduğu gibi yine “Seçimler yaklaşıyor, hangi partiye oy versem acaba?” diye düşünüyordum. Tabi, sizin de bildiğiniz üzere bu şartlarda tercih yapmak gerçekten çok zor. Partilerin seçim propagandası yapan araçlarının o karşı konulamaz cazibeleri insanı her seferinde siyasi görüş değiştirmek zorunda bırakıyor. Örneğin ofiste çalışırken, son derece kötü ses sistemleriyle bangır bangır bağırıp kulak tırmalayan seçim otobüslerinin “Ooooylaaar Mehepeye oooylaar Mehepeyee!..” türü çağrılarına kayıtsız kalmayı başaramıyor, “Bu iyi bağırdı en iyisi buna oy vereyim ben” demekten kendimi alamıyorum. Evet, belki konsantrasyonum sürekli tacize uğruyor, verimim düşüyor, yaptığım işin ağzının orta yerine sıçılıyor ancak bu otobüsler de olmazsa insanlar hangi partiye oy vereceklerine nasıl karar verecekler, değil mi?

Oğlum bu nedir lan? Allah, peygamber aşkına Nazi Almanyasında mı yaşıyoruz ya? Arabalarla dolaşıp insanları huzursuz etmekle, asla razı olmamalarına rağmen onların ceplerinden para alıp araba giydirmekle, o arabaları günün her saati patatiz soğan satan seyyar satıcılar gibi çığırtmakla oy toplamanın mantıklı bir fikir olduğuna bu siyasileri kim inandırdı? Hitler mi?

Ben bu tutumu insan zekasına hakaret sayıyorum arkadaş. Yani insanlara “Malsınız lan siz, kafanıza çaka çaka iyi parti olduğumuzu söylemezsek siz kime oy vereceğinizi bilemezsiniz” demenin bir yolu bu. “Cehepe bu seçimde çok süper propaganda arabası giydirmişti, dikkat ettim Akepe’den daha güzel türküler okudu ve mahallede en az 4 tur fazla attı…” diye düşünüp Cehepe’ye oy vermeye karar veren bir insan evladı olabilir mi?

Öyle deme Caner ne mallar var” falan demeyin, hele hele makarna kömür türü demagojik olaylara hiç girmeyin aramız bozulur. Esas mallar bu siyasiler, insanların hayat görüşlerini kıçı kırık bir minibüs ve iki ucuz hoparlör ile değiştirebileceklerine inanıyorlar.

Şu seçimler bir an önce bitse de kurtulsak.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

45 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir