Harika bir responsive content slider eklentisi: jQuery bxSlider

bxSlider, uzun zamandır tasarımlarımda öncelikli olarak tercih ettiğim, kendini sürekli geliştiren, kullanımı ve yapılandırması oldukça basit aynı zamanda işlevsel bir jQuery content slider eklentisi. Konuya vakıf olmayan arkadaşlar için Türkçe ifade edecek olursak basitçe jQuery içerik kaydırma / sergileme eklentisi de diyebiliriz. Egonomik’in anasayfasında gördüğünüz şu elemanla hemen hemen aynı işi yapıyor.

Eskiden takoz gibi sadece öntanımlı ölçülerle kullanılabiliyordu ancak gelişen teknolojilere ayak uydurmak adına yakın bir geçmişte responsive özelliği kazandı. Buna göre mobil cihazlar, tabletler ve farklı ekran çözünürlüklerine göre tasarladığınız sayfalarınızda bxSlider’ı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İyi hoş diyorsun da Caner efendi, madem o kadar güzel bir eklenti sen neden anasayfanda farklı bir şey kullanıyorsun?” diyecek olursanız; onu ben yapmadım, ben yapsaydım kesinlikle bxSlider’dan şaşmazdım. Ayrıca ne demişler, hocanın dediğini yap yaptığını yapma, değil mi azizim?

Örnekler bxSlider Anasayfa

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. yılmaz tek dedi ki:

    harikaymış canercim teşekkürler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.