Hastalandım da duruldum


Anlatılmaz yaşanır bir hastalık sürecinden alnımın akıyla çıkmış bulunmaktayım. Geçirdiğim hastalığın tam adını koyamıyorum ve açıkcası soğuk algınlığı felan deyip “pek mattah bi’şey değilmiş” türünden yorumlar da almak istemiyorum çünkü resmen beter acılar çektim. Ateşli ishalli ve gece sayıklamalı süper acılar çektim ve hatta çektiğim acılar vesilesiyle alnımın ortasında üçüncü bir göz çıkmasına ramak kalmıştı.

Allah Apollo 13 mürettebatının cezasını versin, galon galon ter kaybettiğim gece sayıklamaları arasında en çok onlarla uğraştım. Bu adamlar nerde hata yaptılar, bugünkü hesap makinaları kadar işlemcisi olmayan bilgisayarlarla hangi akla hizmet aya gitmeye kalkıştılar, eğer nitrojen tüpleri problem çıkarmasaydı halleri nice olurdu diye bir ton kabus gördüm durdum (bu söylemimden de anlaşılabileceği üzere hayatımın kalan kısmında yüksek ateş vesilesiyle kalıcı beyin hasarı durumlarıyla uğraşmak zorundayım). Bir de 26 yaşına gelipte öğrendiğim bir şey varsa o da “işleyen demir pas tutmaz” atasözünün yalan olduğudur, şahsen tecrübe etmiş bulunmaktayım ki öyle bir şey yok (bkz. medicana ansiklopedisi cilt 4, sayfa 13: ishal vesilesiyle her 13 saniyede bir lavaboya çıkmak neticesinde boşaltım sisteminde oluşan kalıcı hasarlar)

Şaka bir yana da Allah kanser gibi ağır hastalık sahiplerinin yâr ve yardımcısı olsun, insanın ağrı çekmekten yorulabileceği ve ağrılara yorgunluk yüzünden sadece kuru bir “ah” ile tepki verebileceği aklımın ucundan bile geçmezdi, hepsine acil şifalar diliyorum.

Hastalık sürecinde beni sık sık taciz eden ve “olum insan hem evde oturup hem de nasıl böyle ağır hasta olur yaa” şeklinde merakını dile getiren, ayrıca bana bugüne kadar bir kere bile “hayır” dememiş, her türlü işime koşturmuş ve buna rağmen tasarlamadığım katalogları için beni kendi ağzıyla tehdit etmemiş olan Ümit’e (genelde bu işi babasının ağzından yapar), teşekkür etmek için herhangi bir sebebe ihtiyaç duymadığım, öz abim gibi gördüğüm ve hakkını ne dünyada ne de ahirette ödeyemeyeceğim Zafer Abime, “abi senin işini pazartesi günü yetiştiriyorum” diye söz verdiğim fakat yine sözümü tutamadığım, arkamdan ne kadar sövse haklı olacak olan dünyanın en anlayışlı insanı Mehmet Ali abiye, Mehmet Ali abinin işinden hemen sonra onun işini halletmeyi kafaya koyduğum fakat türlü bahanelerle bir sözlük yazılımını tamamlamadığım için benimle tüm irtibatını kopararak tavır koymuş olan Semih’e, “Caner nerelerdesin sen, sağlığından endişe ediyoruz” temalı mesajları için tüm Egonomik okurlarına ve yokluğumda okunmamış 163 maile gözü gibi bakan Gmail’e teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. umtcvk dedi ki:

  geçmiş olsun şekerim dikkat et kendine sen bize lazımsın :D
  eet ayrıca gece gündüz evde duran bi insan nasıl hasta olur :D bağırsaklarına kada rüşütür ben dedim ne var=)))
  olum sen yokken kara muratta siteye gözü gibi baktı ona neden teşekkkür etmedin!! bak alınmış ters ters bakıyo.. ayıp walla…
   

 2. gevv dedi ki:

  Geçmiş olsun  kardeş
  çok nadir olan bu  ağır  hastalık  türü  iyidir (sonunda iyi olmak varsa) :D   bir  tür  yenileme bünyenin  isyanı  olarak  düşünebiliriz

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Ümit sağol şekerim :) Karamurat’ın nesine teşekkür edecem adam önüne geleni kovmuş len :)

   

  Burhan sağolasın kardeşim eksik olmayasın, bünye baştan sona yenilendi ona şüphe yok :D

 4. zilk dedi ki:

  “Sitenin takipcisi olarak biseyler bekliyoruz kardesim!! “,demek yerine gecmis olsun la baslamak,bu :) gulucuklede bitirmek istedim bu ilginc yorumuma :)

 5. forzamad dedi ki:

  geçmiş olsun caner :)

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Teşekkür ederim arkadaşlar, eksik olmayın :)

 7. kamil dedi ki:

  Geçmiş olsun Caner, bende bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım sanki :) tekrar tekrar geçmiş olsun ^_^

 8. mehmet ali özcan dedi ki:

  sadece isimim gecsin diye yazıyorum
  caner kolay gelsin :))

 9. Cihan dedi ki:

  Geçmiş olsun beybim, hiç haberimiz bile olmadı, ama bellidi bişeyler ters gittiği, keşke bi haber versedinde sana buranın havasını yollasadım da,  kendine gelirdin :)

 10. ErcanSss dedi ki:

  Alnının ortasından göz çıkmasına ramak kalmış olması gerçekten içleracısı :) hiç yaşamadım Allah yaşatmasın.
  Ama cırcırı iyi bilirim. nzaman çiğköfte yesem sistem iflas eder ne var ne yok iç organlarımı dahil dışarı atma gayretine girer.. çok şükürki organlarım bulundukları yere sağlam tutunuyorlar..
  Uzun süredir photoshop fırçası görmekten hayati bir durum olduğunu anlamıştım Şu fıçanın üzerine bişeler ekle artık tersten adaş. :D
  Bu arada geçmiş olsun dileklerimi iletmekle kalmayıp seni tokatlayan hastalıklara cüneyt abinden “çıkın gidin burdan…” ı armağan ediyorum.. Dişi mikroplar hariç..
  Selamlar  :)
   

 11. Semih dedi ki:

  Etme bulma dünyası işte….
  İyi bişey dememi beklemiyodun herhalde :)))

 12. Fatih dedi ki:

  geçmiş olsun

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.