Hayat çok acayip, vapurlar falan…


Sorarsanız dostlar hayatım boyunca birilerinin benim hakkımda konuşurken “Filozof biri… Başarılı, zevk sahibi, sofistike…” türü süslü cümleler kurmasını umdum. Ne olurdu kendi halinde bir belgesel çekselerdi, yakın çevremden röportajlar alıp insanlara beni ve yaptığım onca… Yani yaptığım onca… Tamam lan tamam özetle Mark Zuckerberg’den nefret ediyorum, varmaya çalıştığım nokta bu. Adam alt tarafı bir site yaptı bütün milletin dilinde. Mark yukarı Mark aşağı, TIME Dergisine bile kapak yaptılar herifi. Hayır biz de 84 doğumluyuz bizim de sitemiz var nedir yani?..

Eğer Mayaların mevzubahis takvimlerini ben keşfedip ben yorumlasaydım 21 Aralık’ta kıyamet kopacağına değil, Mayaların takvim yapma konusunda pek bir beceriksiz olduklarına inanırdım. Adam taşa oya oya 21 Aralık 2012’ye kadar yapabilmiş işte, belli ki sonra taş bitmiş. Belki de “Milattan önce 300 yılındayız biz gittik tee milattan sonra 2012’ye kadar takvim yaptık. Şimdilik bunu kullanalım hele bir 2000’li yıllar gelsin sonrası Kukulkan kerim” diye düşündüler? Hem madem bunlar geleceğe dair böyle ciddi kehanetlerde bulunabiliyorlardı neden İspanyolların gelip yedi silsilelerini kılıçtan geçireceğini göremediler? Yok efendim uzaylılar kaçırmış da, kırklara, yedilere karışmışlar da bilmem ne.

Gecenin saat 3’ünde lambır lumbur eşya taşındığına da şahit olduğuma göre dünyanın sessiz ve kapsamlı bir uzaylı istilası altında olduğundan artık hiçbir şüphem kalmadı. Bununla ilgili şöyle bir teorim var; dünyamızdaki meşe ağaçlarının çok uzak bir gezegende hareketli yaşamlar süren odun akrabaları var. Bu odunlar, ağaçlara yıllardır yaptığımız şu tür eziyetlerin intikamını almak üzere dünyamıza gelmiş ve insan kılığına girerek aramıza karışmışlar. Sosyal yaşamlarımızı henüz tam anlamıyla analiz edip kavrayamadıkları için hemen her hareketleriyle göze batıyorlar. Yani bundan sonra havasız dolmuşta insanlar açamasın diye pencereleri özellikle sabitleyen şöförlere, yere tüküren magandalara, süpermarket kuyruğunda önünüze geçip kaynak yapmaya çalışan uyanıklara ve olur olmaz zamanlarda matkap çalıştırıp komşuları rahatsız eden denyolara rastladığınızda “Odun!” demeden önce bir kez daha düşünün. Bu aslında bizim suçumuz, odunlar böyle yaparak bizden evlerimizdeki ahşap mobilyaların intikamını alıyorlar.

Ağzına tükürdüğümün evi esiyor. Tüm kapılar, pencereler kapalı olmasına rağmen içeride baya baya bir hava sirkülasyonu var. Geçenlerde dayanamadım, “Yahu Canercim doğalgaz sobasını da sonuna kadar açmışsın ha” diyen ev sahibime perdeleri gösterip “Ömer Amca görmüyor musun esiyor, bir gram yalıtım yok evde” diye laf soktum. Bozuldu, “Bizim evde yalıtım var da ne oluyor canım…” dedi. İşte böyle durumlarda neden bilmiyorum zihnimde bir çamaşır tokacı görüntüsü beliriyor (şöyle bir şey). Sanki o an karşımdakine “Abicim sana zahmet üüü der misin” deyip, dudaklarının aldığı şekli o tokaçla düzeltsem dünyanın en mutlu insanı ben olurmuşum gibi hissediyorum.

Bu arada biriniz nazar etti biliyorum. Bugün telefonumda ölü pixel buldum, az önce de en sevdiğim kulplu çay bardağım gözlerimin önünde durduk yere çotanak diye kırıldı. Hanginiz len o? Her kimse bir adım öne çıksın yeminle bişey yapmayacam. Rıdvan, sen misin yoksa?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Muhammet dedi ki:

  Caner cihazın değişimini iste hemen. Birtakım basit problemlerde bile (kapasitif tuşların ışıkları tam beyaz yanmıyor, sim kart slotu zor çıkıyor, ekranın sol üst köşesine bastırınca gıcırdıyor vs.) millet hemen değişim yapmış. Yani forumlardan gördüğüm böyle. Önce teknik servise yollayalım derler, üstlerine git.

  Bu arada, Caner harbiden alem adamsın sen ya :D
  dudakları üüüü yapmak :D

  (not: telefonuna ben nazar etmiş olabilirim)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Tabi tabi yarın sabah namazına müteakip Türksel’e gidiyorum zaten.
  Maşallah de ya ne göz varmış sende mübarek :)

 3. martılara simit atan çocuk dedi ki:

  Keşke 3-5 sene önce tanışsaydık Caner mizah dergilerindeki yazıları okumak için boşuna para vermişim :)

 4. Kakarotto dedi ki:

  Abi ne adamsın ya. :)

 5. Selçuk dedi ki:

  abi supersin ya. :) mizah dergileri yaninda hic kalir. umarim bir gun seninle yuz yuze gorusme imkanida bulurum. kolay gelsin. hayatt vasarilar. bu arada su lumianin videolu incelemesini yapar misin? ayrica sunu da soylemeden edemicem. bloguna girip de yeni yazi bulanayinca cok uzuluyorum. hayat bir anda karariyor. sendn ricam, takip ettigin bloglari, siteleri vs. iceren bir yazi paylasman. boylece yeni yazi bulamayinca oralarda vakit geciririm. tekrr kolay gelsin.

 6. Mesut Dursun dedi ki:

  Rıdvan primi alamayınca ah etti zaar. :D

 7. Emir dedi ki:

  Caner Abi Bu tasarımı Senmi Yazdın yoksa Hazırmı ?

 8. Şenol Şengül dedi ki:

  Adam ne yazmış anlayan varmı yaa,duvardaki vapurda çok güzel olmuş çizen tam bir ressam.

 9. Mert dedi ki:

  O kişi benim :) telefonum yamulunca böyle bir çare buldum :) 250 ye alırım telefonu :) her neyse o arkaplan çok hoşuma gitti bu arada :)

 10. Özgen ŞERMET dedi ki:

  Caner adına üzüldüm. Ölü piksel bide zıttı vardı galiba. ama onlarda 1 pixel ise sorun olupda değiştirmiyorlar mı öyle bir durum da vardı yada yada bu TV’lerde geçerliydi pardon pardon. 

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir