“Hayat yanlış mesleği tercih etmek için çok kısa”


Life’s too short for the wrong job.Jobsintown.de isimli Alman menşeili kariyer sitesinin reklamları, gerçekten çok güzel düşünülmüşler. Hele şu yukardaki resim bana kendimi süper şanslı hissettirdi, olayda resmen kendimi buldum. İyi ki muhasebe bölümünü bırakıp hayatıma farklı bir yönde devam etmişim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. aorhan dedi ki:

  harbiden güzel reklammış :D bence beğenmediğin işi yapacak kadar uzun hayat :D

 2. Emre dedi ki:

  hasta oldum bu reklamı düşünen zekaya. Meslek seçiminde ise, hayatının geri kalanını idame ettireceğin mesleği seçerken seçeneksiz bırakılan bir milletin gençlerinin işi çok zor. Meslek lisesinde öğretmenim. Çocuk 9. Sınıfa hayatı boyunca yapacağı mesleğin alanını seçiyor. 10. sınıf başarısına göre ise yapacağı mesleğin dalını seçiyor, senin branştan örnek vereyim, 10. sınıf dersi iyi ise muhasebe bölümünü seçiyor, yok tembel bir tip ise büro yönetimi vs seçebiliyor, halbuki sonuç ne, “emekli olacağı güne kadar hayatını, ailesini geçindireceği” mesleğe adım atıyor, ve çocuk bunun hakkında en ufak fikri yok. arada sıyrılıp yeni alanlara yönelip kendini geliştirirse şanslı oluyor ama en acısı muhasebe bitirip, ünv sınavını kasıp maliye, işletme okuyan genç bir bankada “SERVİS YETKİLİSİ” OLUP 900 Tl maaşla amele oluyor. Benim ana fikrim şu, ne okuduğun değil bitirdiğinde imkan ve maaşı yüksek bir alana yönelmelisin, yada okumasanda kendini geliştirmelisin. Hadi bunada son bir örnek verip bitireyim. Maliye bitirip servis yetkilisi oldum, 900 TL maaş aldım. bu arada kendimi yeteneklerime göre geliştirdim ve web sitesi yapmayı öğrendim. tek işte 1 günde 1000 TL aldım. emek ücret karşılaştırmasında 2. mesleğim daha iyi ve 4 sene fakültede bitirmedim üstelik. uzar bu konu agacım, kusura bakma bende uzattım. İyi geceler.

 3. asdasdasd dedi ki:

  Bence kişi sevdiği mesleği yapmalı.Severek yaptıktan sonra para nasıl olsa gelir demiyorum.Meslekte ter döküceksinki para gelsin.Ama sırf parası için mesleği seçmek saçmalık.
  Bi öğretmen tanıyorum yüzü sadece aybaşında parasını alınca gülen.Evde öğrencilerinden bahsetmeyen.
  Bi öğretmen tanıyorum öğrencisi bişey öğrenince sevinen.Başarılı olunca dünyalar onun olan.
  Öğrencilerinden gururla bahseden.
  Seçilen meslek insanın hayatıdır aslında.Ben az maaş(asgeri ücretler çok düşük buna az maaş denemez) alıp mutlu sakin bir hayatı çok maaş alıp mutsuz bir hayat geçirmeye yeğlerim.

 4. Onur dedi ki:

  Usta bana %60ı tamamlandı dediğin yazı bu değildir herhalde demi? :D Ama fotolar bile oldukça yetiyor da artıyor.

 5. Onur dedi ki:

  Tamamdır.Sabırsızlıkla bekliyorum.Bu arada yorum için gerekli olan sorularda dünyanın en pahalı internetini … telekom vermektedir sorusundaki boşluğa türk yazmaktan utandım yaa. Gerçekten de acı verici. Bu da özelleşmeyi savunanlara kapak olsun derim ben. Alın size özelleşme. Şimdi daha mı özel oldu?

 6. Emin dedi ki:

  Eğerki bu resimlerin üzerine bir yazı yazmayı düşünüyorsan yanlış yaparsın Caner. Resimler herşeyi çok iyi anlatıyor. Bir an yorum olarak kendi hayatımı yazasım geldi. Çünkü konu başlığında kendimi gördüm. Sonra boşu boşuna MySQL’in yorulmasın diye vazgeçtim. (:

 7. Can dedi ki:

  bu post için hazırladığın yazıyı girmemişsin, merak ettik bari yüzde 60 ını koy.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir