Hayatım boyunca izlediğim en güzel konuşmalardan biri


Ohhhhhhh şöyle içimin yağları erisin. Konuş Ahmet Davutoğlu konuş, artık ayakları yere basan bir devlet olduğumuzu işitsin herkes, kimsenin önünde el pençe divan durmayacağımızı, dünyanın yanacağını bilsek ciğerimizi yakanların yüzüne tüküreceğimizi söylerken bunu sadece kendimize gaz vermek için yapmadığımızı anlasınlar.

Bugün Türkiye İsrail büyükelçisini kapı dışarı edip tüm askeri anlaşmaları durdurduğunu söyleyebiliyorsa ben tamamım arkadaş, bu saatten sonra ölsem de gam yemem gayri.

3. Dünya Savaşı çıkacak zemin hazırlanıyor diyor birileri, çıksın anasını satayım. Oyuna geliyoruz aman sessiz kalalım diyor ötekileri, sessiz kalanın geçmişine tüküreyim. Ne lan bu, herifler suçsuz günahsız insanlara zulmettikleri yetmiyormuş gibi bir de uluslararası sularda terör estirecekler, insanları katledecekler, hesap sormaya kalkınca da “biz kendimizi savunuyorduk onlar askerlerimize saldırdılar” diyecekler, yok ebesinin nikahı artık. Bir de mazlum rolü oynayıp akıl dışı açıklamalarla dünya insanlığını aptal yerine koymaya çalışmıyorlar mı yemin ediyorum kan beynime sıçrıyor.

Olsun ama devir değişiyor çok şükür, uzun süredir uyuyan dev nihayet uyanıyor ve anlaşılan o ki dünya arenasında söz sahibi olmaya hiç olmadığı kadar hevesli.

Bu soluduğunun hava olduğunu mu sanıyorsun?” diyordu Morpheus reis, hatırladıkça benim de sebepsiz yere “Bu saldıranın PKK olduğunu mu sanıyorsun?” diyesim geliyor.

Peki sen İsrail, işler hala eskisi gibi mi yürüyor sanıyorsun? Aha bak.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

20 Yorum

 1. 32byte dedi ki:

  Caner çok güzel yazmışsın belliki kinin acın hepimizinkinden büyük. E bünye büyük olunca… Ancak bilmemiz gereken bir şey var ekonomide, tükettiğin=ürettğin, eğer tükettiğin ürettiğin, fakirsin bağımlısın… diyeceksin ki olsun. Olsun olsun ama sen, ben, biz vazgeçebiliyoruz bir çok şeyden acaba herkes vazgeçebilecek mi? Şimdi Davutoğlunu alkışlayanlar, yarın ne diyecek… Bosna savaşındaki uçak olayını duymuşsundur zaar…
  Sözün özü, önce teknolojisini bir taklit edelim, ondan sonra kafa tutalım diyecem filistin var serde.
  Sende ben de haklıyız…

 2. ökkeş dedi ki:

  konuş ciğerini sevdiğim gadasını aldığım sende konuş ahmet davutoğluda konuşsun caner. duysun sesimizi artık dünya egonomik haykırıyor. bende haykırıyorum bu böyle gitmez.

 3. yusuf dedi ki:

  Nette gezerken buldum sitenizi wordpress ile alakalı , çok güzel yazmışsınız tebrik ederim… 1 veya 2 yıl içinde savaşlar başlayacak zaten…
  The arrival’ı izlemenizi tavsiye ederim ve ayrıca : http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LHmyNlY8jzo
  bunuda izlemenizi tavsiye ederim içimden paylaşmak geldi. :).. Selamun Aleykum hayırlı günler.

 4. Kamil dedi ki:

  Böyle konular olunca kimle muhabbete girsem hep “bizim arkamızda kimse yok ki” lafına geliyor her seferinde… yahu biz ne zaman bu kadar tırsak bir toplum, ve kendi kültür mirasına sahip çıkamayan bir ülke hale geldik?!

 5. Fuat dedi ki:

  Kamil ben sana arti puan verecektim yanlislikla eksi puan verdim simdi de geri alamiyorum sirf bu yuzden yorum yapiyorum. Hakkini helal et kardes :)

 6. Ömer dedi ki:

  Çok güzel bir yazı ve çok güzel bir cevap olmuş İsrail’e !

 7. Cihan Aziz dedi ki:

  biraz gazı yemiş gördüm seni caner abi sende vermişssn coşkuyu gazı,
  -nereye savaşa gırıosn abi nereye ? 2gunde ne değiştide atar yapıyorsun ? dışa bağımlısın iletişimnden internetine kullandığın ıtnernete dışa bağmlısın,ekonomin, anadoludaki domates tohumun bıle, 2gunde bunları aştysak ne mutlu valla.
  3.dünya savaşı çıkacak cıkmışta zaten ortadoğuda savaşmayan ülkemi kaldı ? bi biz eksiktik bizde giriyoruz savaşlardan tek kazanan olur onunda cevabı ”war lord” filminde zaten herkes ızlemştır. biraz alıntı yapayım maykılsikkofieldden bana onerdığın için teşekrler
  3. Dünya Savaşı’nın tarafları da çoktan belli; İslam ülkeleri ve siyonizm arasında olacak bu savaş. İki tarafı da istedikleri gibi kontrol edip, yazdıkları senaryoyu hayata geçirecekler. Bunun için çalışıyorlar yıllardır, ve bu sene iyice hız verdiler faaliyetlerine.

  Peki 3. Dünya Savaşı’nda nasıl hakim olacaklar iki tarafa da? Siyonist tarafı anladık da, İslam ülkelerine de mi onlar hakim olacak? Evet. Bak şimdi nasıl olacaklar, oluyorlar, ve hatta olmuşilar.

  Türkiye: Akp + Fethullah Gülen (ordu bile artık nurcu kaynıyor, gelecem bu konuya)
  Irak: Talabani’yi getirdiler başa.
  Mısır, Libya, Tunus, Yemen, Suriye ve diğer Arap ülkeleri: Sözde “halk” devrimleri sonucu diktatörleri yık, sırayla istediğini başa geçir. Şu an bunu yapıyorlar teker teker.
  Suudi Arabistan: Daimi etkisiz eleman.
  İran: İşte buna dikkat.
  velhasıl gaz verip biz kralız demenın balon şişirmekten farklı yok ha diyeceksnki sende amma ezik piskoljine kapılmşşsın nerde kendıne guven nerde milli şuhur ….. kendıne guvenle lafla gazla yurıycek ıs deglkı veriler ortada.
  neyse. wtf :@

  (bunları yüzlerine vuran bu açıklama tabiki taktir edilmeli. suratlarna vurmak tabiki güzel.)

 8. ahmet dedi ki:

  Hem bilgi paylaşıp işe yarıyorsun hemde hislerimize tercüman oluyorsun :)

 9. bymfy dedi ki:

  Her ne konu olursa olsun israile karşı bunu yapa biliyorsan bir güvencen var demektir Türkiye anladın bizim onlar ihtiyacımız yok onların bize ihtiyacı var. Güzel yorum ellerine yüreğine sağlık.

 10. 32byte dedi ki:

  Vay arkadaş herkes ne kadar bilenmiş bu israile…Demekki bam telimize dokunmuşlar. Neyse pilavdan dönenin kaşığı kırılsın. Benden de bir helal olsun Caner…

 11. nurkan dedi ki:

  konuşma güzel ama işin garip tarafı bu konuşmanın füze kalkan projesi imzalandığı gün yapılması. füze kalkanı projesini imzaladığımızı medya böyle önemli (!) bir konuşma yapılırken ekrana taşıyamadı

 12. M. Sıddık Nerkiz dedi ki:

  Ya bilmiyorum bazı arkadaşlar niye hemen ortamı siyasete çekmiş ama adamlar heralde bir bildikleri olmadan İsrail’e meydan okuyacak değillerdir. Sonuçta ister iyi yönetsin ister kötü yönetsin bir şekilde 10 senedir başta kalmayı başarıyorlarsa İsrail’e meydan okumanın ne sonuçlar doğuracağını da biliyorlardır elbet. Bence olayı siyasete çekip kendimizi yormamamız lazım.

 13. nurkan dedi ki:

  politika konuşulurken siyasetten uzak durmaktan mı bahsediyoruz? iyi ama neden siyasetten neden bu kadar korkuyorsunuz anlamıyorum. Bizim gibi insanlar siyaset konuşmazsa cahil cühela mecliste olur tabi. Siyasetten korkmayın abi heryerde konuşun. Bu ülkede kötüye giden tüm nedenler korkudan dolayı. Düne kadar şeriat gelecek ülke bölünecek diye çığırtganlık yaparak insanları korkuttular. Profesörler sırf dindar diye politkadan uzak tutuldu neden ? korkudan hep. Korkmayın siyaset yapın bakın muhalefete en güzel örneği işte. hükümetin her söylediği karaya ak, aka kara demek muhalefet midir? muhalefet partileri ülkenin iyiye gitmesi için hükümete yol gösterir kimi zaman beraber çalışır kimi zaman ayrılır. Böyle çocukça tavırlarla küsmek konuşmamak ancak bizim muhalif partilerimizde olur. Bu nedenle kahvede cafede barda sokakta işyerinde okulda heryerde siyaset yapılmalı. partizanca değil edeplice. Eğer dediğim gibi herkes siyaset konuşmaktan korkmazsa ancak gelişebilir toplum yoksa yine herkes takım tutar gibi takılır bir partinin peşine…
  Babasından dedesinden duyduğu için körü körüne savunur oy vereceği geleceğini belirleyeceği o partiyi…

 14. Mehmet dedi ki:

  Çok bekledik böyle konuşacak devlet büyüklerimizi… Nihayet nasip oldu… Allah yardımcıları olsun

 15. M. Sıddık Nerkiz dedi ki:

  @nurkan Kardeşim doğru söylüyorsun sonuna kadar katılıyorum. Her yerde tartışılmalı hatta ben elimden geldiğince de kendi doğrularımı ve neden doğru gördüğümü anlatmaya çalışıyorum. Ama sen yorumunda bir kelime kullandın tekrar hatırlatayım. “Partizanca” değil de “edeplice” tartışmayı çoğu kişi bilmiyor buna yemin edebilirim. O yüzden her ortamı siyasete çevirmemeyi düstur edindim. Ama isteyen olursa her zaman özelden konuşabilirim. Email adresim msn im her şeyim ortada herkes buyursun. Ama gelen kişi önyargılarını bir kenara bırakıp gelsin ki sağlıklı muhabbet olsun.

 16. Caner Öncel dedi ki:

  Düzeltiyorum: E-mail adresi ortada değil, yorum yapan kullanıcıların e-mail adresleri kesinlikle yayınlanmaz.

 17. M. Sıddık Nerkiz dedi ki:

  Özür dilerim onu biliyorum da adıma tıklayınca benim sitem açılıyor onu kastetmiştim. Söyleyince site reklamı denir diye çekindim. Ama bilen kişi tıklar bakar sanırım.

  admin{at}tekhece{dot}com

  msn adresi olarak kullanıyorum

 18. hassderi dedi ki:

  caner abi videoyu silmiş youtube 

 19. hakan vural dedi ki:

  Siz uyuyun millet , Bunlar pazarladı sattı bile memleketi. bunlar basbas bağırıyor yeni dünya düzeni diye suriyeye girelim diye ,3. dünya savaşını çıkarmayı amaçlıyor bu yahudi uşakları. Sadece bunlar değil siz türkçe olimpyatlarının 10. yılını izledinizmi ,yaeni dünya düzeni aşağı yeni dünya düzeni yukarı . Au davudoğlunun recebin gülün ve arınçın para için atmayacağı takla satmayacağı değer yoktur onlar için varsa yoksa paradır.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.