Haydi Blogküre Afrika’ya yardım edelim (Mim)


Hayatım boyunca ilk defa bu Ramazan’da açlığın, susuzluğun ne demek olduğunu anladım. İlk defa bu kadar uzun süre oruç tutuyorum ve yalan söylemeyeceğim dayanamadığım için çoğu zaman uyuyarak idare etmeye çalışıyorum.

Ben öküz gibi bir bünyeye sahip olmama rağmen bu kadar zorlanıyorsam Afrika’da açlıktan kırılan el kadar bebeler, hem de iftar vakti gibi tıka basa yemek yiyecekleri bir zamanın umuduna bile sarılamıyorken ne yapsınlar? Ramazan’ın ruhunu ilk defa şimdi anlıyorum sanırım.

Az önce telefonumdan 5601‘e SMS göndererek Afrika’da kıtlıkla mücadele eden insanlara Diyanet kanalıyla 5 TL bağışta bulundum. Şimdi bu yazıyı okuyan herkesten aynı şeyi yapmasını rica ediyorum.

Ayrıca blog yazarı arkadaşlardan da aynı hassasiyeti göstermelerini ve konunun geniş kitlelere yayılmasına yardımcı olmalarını can-ı gönülden rica ediyorum (70 milyonluk memlekette Diyanet’in yardım kampanyasına sadece 355 bin kişi iştirak göstermiş).

http://www.haliselciman.com
http://www.ubenzer.com
http://www.kelimelerbenim.com
http://www.hasanyalcin.com
http://www.32byte.com
http://www.yakuter.com
http://www.bidusun.com
http://www.muh.im
http://www.serdarkocaoglu.com.tr
http://www.iyianlamda.com
http://www.forzamad.com

Afrika’ya SMS kanalıyla yardım edebileceğiniz kampanyalar:

Diyanet İşleri: AFRİKA yaz 5601’e gönder
Kızılay: AFRİKA yaz 2868’e gönder
İHH: AFRİKA yaz 3072’ye gönder
Kimse Yok Mu?: ACLIK yaz 5777’e gönder

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

12 Yorum

 1. Haydar dedi ki:

  Yolladım bi tane Caner. Zaten bu sene 3 aile tüm fitreleri de Afrika ya yolluyoruz. Hatta babam coştu biraz 1000 lira göndercem diyo yarın için.
  Binlerce çocuk ölmüş be blader. Yürekmi dayanır ya. Nerde daha düne kadar bunları sömüren sömürge devletleri. Nerde ingilizler , fransızlar, insan artığı şerefsizler.

 2. Kelimeler Benim dedi ki:

  Ben de şahsım adına kampanyaya birkaç gün önce katılım sağladım ve çevremdekileri de bu yardım kampanyasına destek olmaları için bilgilendirdim. Ayrıca 66.500 kişilik bir Facebook sayfasında paylaştım. Nedense blogda paylaşmak aklıma gelmemişti. Senden aldığım bu mim sayesinde yarın akşam onu da yapacağım. Teşekkürler Caner!

 3. 32byte dedi ki:

  bende paylaştım bloğumda. şimdide hemen bir kaç sms atacağım. caner duyarlılığın için teşekkürler.

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Esas ben duyarlılığınız için size teşekkür ederim beyler, eksik olmayın.

 5. Frary dedi ki:

  Dayımla gönderecektik ama sadece faturalı hatlar için dedi :S 
  Blogumda yayınlayacağım yazıyı. 

 6. yusuf dedi ki:

  Bu mimleme olayı nasıl yapılıyor? Ben de mesaj gönderdim. İki sitemde de yer verebilirim. Zaten bunun için yer aldığım kurumlarda da çalışmalar yapıyoruz.

 7. Caner Öncel dedi ki:

  Benim sana ve diğer arkadaşlara link verip haberdar ettiğim gibi sen de blogunda tanıdığın, bildiğin bloglara link verip konunun yayılmasını sağlıyorsun Yusuf. Halis’in ve İlkay hocanın bu mime verdikleri yanıtlara bakabilirsin mesela: http://goo.gl/4Vz7w http://goo.gl/Gi4OQ

 8. yusuf dedi ki:

  Teşekkürler. Blog olarak tek tanıdığım sizsiniz desem yeridir. Diğer blogları sadece biliyorum. Kişisel sitemde konu ile ilgili yazı yazdım ve yayınladım şimdi:
  http://www.yyildiz.com/diger/afrika-sadece-oluyor.html

 9. Frary dedi ki:

  Blogumda yayınladım ben de efendim
  http://www.iyianlamda.com/sahipsiz-kitaya-yardim-eli-uzatalim.html 

 10. ufuk dedi ki:

  böyle şeyler gizli yapılır ama bende evvelden gönderdim.bu kampanya sadece ramazan boyu değil sürekli hale getirilmelidir.billboardlara gereksiz şeyler asacaklarına böyle fotografları yayınlasınlar  halk olarak vicdanımız sağlam ama maalesef hafızamız zayıf daima bu insanlık dramını hatırlatacak objelere ihtiyaç duyuyoruz.en azından ben öyleyim.o fotoğrafa bakarak onlara yardım etmektense cebimdeki parayı sigaraya yatırırken 2 defa düşünürüm.schindler in listesi filminde bi söz hafızamdan çıkmaz bu parmağıma taktığım yüzük ile bir çok kişinin hayatını kurtarabilirdim.
   

 11. Supheli dedi ki:

  ben daha önceden sms göndermiştim acaba bir web sitesi sahibi olarak ne yapabilirim derken sitenizi gördüm bende bloumda yayınşıyorum yazınızı paylaşım için çok teşekkürler …

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir