Haydi canlar, hep birlikte bu okula yardım ediyoruz

Güncelleme: Okulumuza yeterli yardımın gönderildiğini öğrendik. Şahsım adına konuya ilgi gösteren tüm yardımsever okurlarıma can-ı gönülden teşekkür ederim.

kirtasiye-seti

oyuncaklar

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

16 Yorum

 1. Ahmet Çetintaş dedi ki:

  Gayet güzel düşünülmüş bir etkinlik. Destek vermek gerek. Ben de blogumda paylaşıcam ve birkaç parça bir şeyler yollamaya çalışıcam.
  Maalesef ki ülkemizde eğitime verilen önemin göstergesidir bu. Bunun gibi farklı bir çok okulun da benzer sıkıntılarının olduğunu bilmek, bunları görmek gerçekten çok can sıkıcı. Bu anlamda bu tarz destek kampanyalarını daha diri tutmak ve katılımı arttırmak adına daha önceden oluşturulmuş www.birsilgibirkalem.org gibi bir platforma da destek olunmalı. Bir inceleyin derim..

 2. Muhammed Ekşi dedi ki:

  Gerekli tweeti attım. İnşallah gerekli desteği bulur nazlı öğretmenimiz.

 3. takoz dedi ki:

  Ben eminim, burada sağ elinin verdiğini sol eline duyurmayacak insanların olduğuna. O sebeple yorum sayısına bakmamak lazım. Bu blogun takipçileri gereğini yapacaktır.

 4. mehmet dedi ki:

  Hmm erzurum bana çok yakın , o minik arkadaslarıda cok iyi anlıyorum, illaki ihtiyacları var. Elimden geleni yapmaya calısırım.

 5. Bilgehan dedi ki:

  Organize olalım. İhtiyaç belirleyip, toptan kırtasiyecilerden alalım. Faturası da burada yayınlansın. Toplu halde daha faydalı oluruz diye düşünüyorum.

  • Caner Öncel dedi ki:

   Kırtasiye işini büyük ölçüde hallettik Bilgehan. İmkan varsa oyuncak konusunu halletmeye çalışıyoruz. Bundan sonra Allah izin verirse şu yukarıdaki resimlerde görülen tuvaletlerin tamiratı için çaba sarfedeceğiz. Köy muhtarına ulaştık, bir süre sonra tadilat işleri için bütçe çıkarmalarını isteyeceğiz sonra neler yapabileceğimize bir bakacağız.

 6. burhan dedi ki:

  Yanlış anlaşılmasın ama bu tip bir yardımlar gerçekten gereklimi bu okullara ilgili kurum yardım etmiyormu ?

  acaba kağıt, kitap vb. için ilgili kurum ödeme yapılıyorda o paralar farklı işlerde kullanılıyor olabilir mi ? sonrasında açığı kapatmak için yardım toplama yapılıyor olabilir mi ?

  ya da gelen yardımlar için ilgili kuruma bunları aldık ödeme yapın deniliyor olabilir mi ?

  neden bu şüpecilik derseniz benzer bir durumdan aldatıldım ayrıca başkaları içinde vesile oldum :(

  • Caner Öncel dedi ki:

   Geçmiş olsun Burhancım, gerçekten insanların iyi niyetlerinin bu şekilde sömürülmesi göründüğünden çok daha büyük zararlar verebiliyor. Bu işin bir garantisi yok, dediğin gibi de olabilir fakat bizim için önemli olan o küçük yavrular. Şu veya bu şekilde yazı yazacak defterleri yoksa ve ben onlara bu imkanı sağlayabilecek durumdaysam elimden geleni yapmak isterim. Bütçeleri değerlendirenler, kullananlar kendi vicdanları ile başbaşa kalabilirler, ben doğru olduğuna inandığım şeyi yapmak taraftarıyım.

   Bu bir tarafa benim telefonda konuştuğum genç öğretmen “Size ne gönderelim?” diye sorduğumda bana “Toka gönderin, imkanınız varsa ayakkabı gönderin. Buralar çok soğuk oluyor ve bizim günlük hayatta kullandığımız sıradan şeyler bu çocuklar için lüks sayılıyor” dedi. Bu yaklaşımın okul bütçesi ile alakalı olabileceğini zannetmiyorum.

 7. Şenol Şengül dedi ki:

  Öncelikle bizleri de böylesine önemli bir konudan haberdar ettiğin için teşekkürler Caner. Elimizden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışacağız,ayrıca blog’um da bu konuya yer verip bunun yanı sıra ultrAslan Bursa temsilcisi Ali abimiz ile görüşüp ondan da yardım isteyeceğim,hayırlısı diyelim.

 8. Onur Celik dedi ki:

  vallahi çok güzel düşünmüşsünüz. Oralarda ne cevherler var.. gelecekleri parlak..

 9. Mehmet GÜNATA dedi ki:

  Böyle bir aktivite içerisinde yer aldığınız için sizleri gönülden alkışlıyorum öncelikle. Bu amaçla ulaşabileceğim tüm resmi veya resmi olmayan kurumlar aracılığıyla o miniklerin ihtiyacının giderilmesine çalışacağım inş. Her türlü görüş alışverişi amacıyla benim e-mail adresimden iletişim kurabilirsiniz.
  Yaşasın minikler doya doya eğitim hayatını ve aydınlatsınlar hem kendilerini hem de ülkemizi:))

 10. ahmettatar dedi ki:

  Yazmayayım dedim ama yok dayanamayacağım.. Mehmet adlı arkadaşın resimdeki garipliği bulun başlıklı yorumundan saonra dayanamadım.. Şimdi arkadaşlar ben İstanbul’dayım dükkanda oturuyorum müşteri bekliyorum mesela İçeriye bağıra bağıra Selamun Alyküm diye bir adam giriyor içimden ne bağırıyorsun ayı yavrusu dşye geçirip aleyküm selam diyorum buyur abi diyorum diyor ki Çorum’dan geliyorum kuran kursuna yardım topluyorum.. Al bir de burdan yak diyorum içimden ve yolcu ediyorum adamı.. Şimdi belki size çok yanlış gelecek ama kalkıp tam bilmiyorum ama 300-400 bin nüfusu olduğunu tahmin ediyorum Çorum’dan kalkıp İstanbul’a gelip yardım toplamanın mantığını ben anlamıyorum.. Yardım etmeyi sevmediğimden değil ama Çorum’da adam mı kalmadı be mübarek ne bitip tükenmek bilmez bir ihtiyacınız olabilir ki Çorum’daki insanlar yetememiş sizin ihtiyacınıza kalkıp buralara gelmişsiniz..? Hayır gitsen her şehirdeki Çorumlular derneğine ordaki hemşehrilerden istesen anlayacağım ama kapı kapı dolaşıp yardım toplamakta neyin nesi.. Çok çok büyük bir medrese varda onun ihtiyaçları için dese gene anlayacağım kaç bin adam okuyor orda deyip anlayışla karşılayacağım ama kuran kursu diyor kaç taleben olabilirki..? Yahu adamlar döner sermayeyi böyle toplanılan yardımlarla döndürmeye çalışıyorlar böyle saçmalık olur mu..? Şimdi diyeceksin ki okulla o miniklerle ne alakası var.. Miniklerle alakası yok ama Erzurum da adam mı kalmadı arkadaşlar ordakilerden yardım taleb ettiler de herkes geri mi çevirdi..? Herkes kendi kapısının önünü süpürsün bence arkadaşlar..

  • Caner Öncel dedi ki:

   Çok yanlış düşünüyorsun Ahmet, ama az buz değil baya bir yanlış düşünüyorsun. Gerçi bunun düşünceyle de değil hissiyatla, vicdanla alakası var. Ben, bir şeylerin eksikliğini hisseden bir çocuğu anlamaya çalıştığımda “Bana ne ordakiler yardım etsin” diye kestirip atamıyorum, bu sorumluluktan böyle kolayca kurtulmaya vicdanım el vermiyor. Eğer yapabileceğim bir şey varsa yapmak, yardımcı olmak istiyorum. Çorum’daki, Erzurum’daki insanların bunu yapmıyor olmaları beni engellemeye yetecek bir bahane değil.

  • mehmet dedi ki:

   konu yardım olunca nereden geldiği önemlimidir ?

 11. ahmettatar dedi ki:

  Caner anlıyorum senin hissiyatını bende yakınlarımda karşılaştığımda bende senin gibi düşünüyorum ama yaptığımız yardımlar sadece geçici bir süre ihtiyaçlarını karşılayabilir.. Herkesin, etrafımızdaki çoğu insanın birçok şeye ihtiyacı var her ihtiyacı olana yardım edemeyiz etsekte bu yardımlarımız süreklilik arzetmeyecek öyle değil mi.. Döner sermaye oluşturulması lazım ki bunlar ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilsinler.. Yaptığın şey yanlış demiyorum takdir ediyorum ama kalıcı çözümler bulmaktan yanayım.. Türkiye’nin en iyi duvar ustaları inşaat ustaları Erzurum’dan Ağrı’dan çıkar resimdeki tuvaletin haline bak.. Neyin yanlış olduğunu anlatamıyorum bile öyle saçma geliyor ki bu durum bana..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir