Hayki – Bir Yol Göster Bana (Feat. Patron)

Hayki’yi bir çoğunuz, özellikle genç arkadaşlarımız biliyorlardır. Malum Türkçe sözlü rap müzik son zamanlarda oldukça popüler. Bizim zamanımızda öyle değildi tabi, memleket bu tür ile yeni yeni tanışıyordu ve biz kanı hızlı akan gençler olarak onu yaygınlaştırmayı adeta misyon bellemiştik. Evet, kendimi tabiri caizse “old schoolbir rapci olarak nitelendirebilirim. Konserler, kayıtlar, röportajlar derken baya heyecanlı zamanlarımız olmuştu, hatta vefalı dostum Hayki ile bir çok kez aynı sahneyi paylaşmışlığımız da vardır.

Ben elimde olmayan nedenlerle müziği bırakmak zorunda kaldım, o ise büyük bir azim ve fedakarlık örneği göstererek hayallerinin peşinden gitti. Şimdi parçalarını dinleyip kliplerini izledikçe, çevreden ismini duydukça sanki kendi hayallerimi gerçekleştirmişim gibi mutlu oluyorum. Allah yolunu açık etsin, insanın inanıp yürekten istedikten sonra yapamayacağı şeyin olmadığının canlı kanıtıdır Hayki.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Salih dedi ki:

  Sende de ne cevherler varmış Caner :)

 2. ahmettatar dedi ki:

  Nolur evet de diye şarkısı vardı dimi bu Hayki ‘nin.. Bu şarkıyı ilk defa dinledim ama moda giremedim ben şahsen yani konu başka telden müzik başka telden çalıyor gibi sözlere odaklanmayı sağlayamıyor müzik bence biraz çalışılsa yeni bir aranjmanla yeniden hazırlansa daha etkili olabilir ritm ve sözler eşgüdümlü hissedilmeli.. Bu anlamda bana göre bu eşgüdümün tuttuğu bir şarkı örnek verecek olursam Sen oyna dilber adlı parça muhteşem bir uyum taşıyor bence.. Orient Caz da fena değil Mürekkep Doldurdum da lezzetli Şaşkın Oğlan adlı parça da çok uyumlu yani bilmiyorum demek istediğimi anlatabildim mi..? Şarkıyı bir öyküden bahsediyor gibi düşünürsek o öyküde bahsedilen konuya adapte olabilmek için konuyu iyi algılayabilmek için müziğinde konuya benzer bir ritm taşıması gerekli öyle değil mi..? İşte bu şarkı da konuya hakim olmana yardımcı olamıyor müzik bence arkadaşınsa biraz çalışmasına yardımcı ol Caner..

 3. Tahsin dedi ki:

  Vay be. Abi kendi şarkılarını da paylaşsan ya burda? Merak ediyorum :)

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Hehe “Beni Bana Sor” vardı, en ünlü şarkımızdı o dönemler:
  http://www.egonomik.com/mp3/g-flow/g-flow-beni-bana-sor.mp3

 5. Hasan Boz dedi ki:

  Tesadüfe bak :) lise hayatım türkçe rap ile geçti, dinleyici olarak tabi. Best Of T-Rap diye bir klasörüm var hala ve “Beni bana sor” parçası dahildir o klasöre :) O yıllarda dinlediğim ve unutamadığım parçalardan biridir. Senin parçan olduğunu yeni öğreniyorum. Tesadüfe bak ki ergonomik takipçisi olmuşum bu durumdan habersiz :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir