Helal sana Ufuk Özkan!

ufuk-ozkan-genis-aileGeçen sene Konya’da konaklıyorken (evet ben 1 sene Konya’da yaşadım) uykusuz kaldığım geceler atv’de Benim Annem Bir Melek dizisinin tekrarlarını izlerdim. Gecenin bir yarısı dizinin tekrarını izleme sebebim aslında tamamen “Artiz” tiplemesiydi, elemanın rolü üzerine giyme biçimi, repliklere serpiştirdiği Almanca kelimeler hep çok hoşuma giderdi, oyuna kendinden birşeyler kattığını hissederdim. Böyle güzel bir oyuncuyu neden daha önce hiç bir yerde görmediğimi merak etmiştim ve daha sonra öğrendim ki aslında dizi kisvesiyle yayınlanan bir çok döküntü projede yan rollerde oynamış fakat ben hiç denk gelmemiştim.

Geçenlerde televizyonda tesadüf eseri şu fotoğraftaki haliyle bizim oğlana tekrar rastladım, bi sevindim anlatamam :) Ekranda görmekten hoşnut olduğunuz bazı tipler vardır ya; mesela Lost’ta artık Jack ve Kate’i görmekten tiksinmişsinizdir fakat Sawyer’ı ne zaman görseniz bi sempatiklik hissine kapılırsınız veya Locke’u dünyanın sonuna kadar görmeye devam edebilirsiniz çünkü o size huzur verir “Bu Locke var ya her bi’şeyi biliyo ha…” dersiniz, işte bu Artiz’de benim ekranda görmekten hoşnutluk duyduğum o nadir oyunculardan biri.

Yapımcılar benim gibi düşünen insanların var olduğunu sezmiş olacakki Ufuk Özkan’ı Benim Annem Bir Melek dizisindeki Artiz tiplemesine çok benzer bir tiplemeyle getirip yepyeni bir dizinin göbeğine yerleştirmişler, esas oğlan yapmışlar. Bu yeni dizinin adı Geniş Aile ve Çarşamba akşamları Kanal D‘de yayınlanıyor.  On numara bir senaryosu ve oyuncu kadrosu var, umarım kısa soluklu dizilerden biri olmaz ve ben de Lost’tan sonra ilk defa bir dizinin fanatiği olarak takip etmeye başlarım. (Bu da oyuncunun gücüdür.)

Bir de diziler üzerine ifade etmeden geçemeyecem; bence “Aşkın gözü öyle kördür ki adamın hamua kor!.. Siz çocuklarınız için kaç şişe asit içerdiniz?… Önce ailem diyorsanız: aile pidecisi!… ” sloganlı acı çektirme odaklı dizilerden çok artık bu tip yapımlara daha fazla ağırlık verilmesi gerekiyor. 

Biz izleyiciler olarak bıktık sayın yapımcılar, bu ülkede sadece orta yaş üstü acı çekmeye meyilli, kanal kanal kadın programı izleyicisi olarak gezen ev kadınları veya aşk meraklısı genç kızlar yok, Küçük Emrah kültüründen veya Levent Kırca tarzı laçka esprilerden sıkıldık artık, ben “Aşk-ı memnu” da izlemek istemiyorum “Adanalı” da, açın Cnbc-e’yi yabancı yapımlardan biraz feyz alın Fraiser izleyin, Scrubs veya ne bileyim Two and a Half Men izleyin ve “zeka dolu espri” içeren sitkom mantığını bi zahmet öğrenin biz de altyazı okumaktan kurtulalım.

(Bu arada Ufuk Özkan’cım bi ara Gülhane Setüstünde çay içmeye davet ediyorum seni, demlik benden.)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Selçuk AKKAYA dedi ki:

    Gerçekten çok yerinde bir tespit; gına geldi artık adanalıdaki saçmalıklardan aşk-ı memnundaki rezilliklerden neyseki öyle bir derdim yok
    taaakiiiiiiiii 10 sene falan önce birde bu kanala bakayım ne varmış diye cnbc-e yi açana kadar favorilerim 24 (7 senedir) buffy (5 sene) angel(5 sene) Prison Break (5 sene) Two Guys, a Girl and a Pizza Place (3 sene Ryan Reynold bu dizi ile meşhur oldu)…vs, o günden bu yana artık türk dizileri izleyemez oldum (geniş aile ve kurtlar vadisi hariç )

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.