Hepsiburada.com Kazanç Ortaklığı’na sakın bulaşmayın!


Yaklaşık 1-2 senedir www.mobilyaresimleri.com üzerinden Hepsiburada‘nın reklam yayıncılığını yapıyordum ve aylık ortalama 10-15 TL civarında bir gelir elde ediyordum. Reklamları yayınlamaya başladığım günden beri hesabımda yaklaşık 90 TL civarında bir para birikmişti, kötü gün dostu olur diye paraya hiç dokunmadım, olduğu gibi hesapta duruyordu. Ayda 10-15 TL kazanç ile 90 TL’nin birikmesi için ne kadar zaman geçmiş olabileceğini artık siz hesap edin.

Geçen gün yayıncı hesabıma girmek istediğimde “Üyeliğiniz iptal edilmiştir” gibi bir mesajla karşılaştım, başka hiç bir bildirim yok sadece bu. İşin ilginç yanı Hepsiburada konuyla ilgili ne bir uyarı ne de en ufak bir açıklama yapma zahmetinde bulunmadı. Adamlar resmen hesapta biriken 90 TL’nin üzerine yattı.

Sitemde kurallara aykırı hiç bir davranışta bulunmadım, 1-2 senedir sitede reklamları nasıl yayınlıyorsam hep öyle yayınlamaya devam ettim, reklamların yeri veya tıklamaya teşvik gibi uğraşlara hiç bir zaman girişmedim. Yaptığım tek şey sadece site temasını değiştirmek üzere çalışmalara başladığımda Hepsiburada reklamlarını geçici bir süre kaldırmak oldu, bunun da kurallara aykırı bir davranış olduğunu sanmıyorum.

Sonra belki bir yanlışlık olmuştur diye kendilerine ulaşmak istediğimde ise sonuç benim için hüsran oldu çünkü Hepsiburada yayıncılarına telefon kanalıyla destek vermediği gibi sitedeki bulunan e-mail adreslerine de hiç bir şekilde yanıt vermiyor, yani önünüzdeki “Üyeliğiniz iptal edilmiştir” cümlesiyle ekran karşısında öyle kalakalıyorsunuz. Şahsen, haksız veya kurallara aykırı bir davranışta bulunmuş olsam bile hesabım kapatılmadan önce bana bir uyarı veya açıklama yapılmasını, olmadı hesap kapatıldıktan sonra sorduğum sorulara cevap verilmesini isterdim.

Bu olay bu kadar basit olmamalı, benim hesabımda biriken o kadar paraya, Hepsiburada’ya gönderdiğim o kadar müşteriye ne olacak? Yani “biz senin hesabını kapattık hadi güle güle” diyerek yayıncıyı gayet ciddiyetsiz tek bir cümle ile kovalama hakkını onlara kim veriyor?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

23 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir