Her eve lazım: USB’li priz


Yahu demekki aklın yolu birmiş, hatta bir kere daha gururla tekrar ediyorum: şerrefsizim benim aklıma gelmişti. Siz de dikkat etmişsinizdir, yeni nesil telefonların satış stratejisi hep “bunu alan adamın nasıl olsa bilgisayarı vardır” üzerine kurulu, hatta yakın bir gelecekte üreticilerin telefon kutularına standart olarak prize takılan şarj cihazlarından yerleştirmeyeceklerine inanıyorum.

Ulan ne pis bir dünyada yaşıyoruz ya, adamlar öyle bir sistem kullanıyorlar ki nefret etmemek elde değil. Telefon satan bilgisayar almaya, bilgisayar satan soğutucu – aksesuar, aksesuar satan telefon – bilgisayar almaya zorluyor, üzerimize cillop gibi tezgah kurmuşlar dört bir koldan kanımızı emip duruyorlar ne güzel.

The kaynak:
http://www.thinkgeek.com/computing/usb-gadgets/e81a/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. Suat dedi ki:

  USB şarj olsa ne olacak, her cihazın kendine giren jakı farklı olduktan sonra.

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Ama hemen hepsi USB ile şarj edilebiliyo neticede.

 3. Suat dedi ki:

  Onu demiyorum Caner, benim N8 de usb ile şarj oluyo, iphone 4 de usb ile şarj oluyo. Ama usb değilde diğer telefona giren jakları farklı.

 4. ahmettatar dedi ki:

  Yani sonuçta kablonun cihaza giren jakları farklı olabilir ama prize yada bilgisayara giren jakı hepsinde aynı Suat bey sonuçta bir kablo var iki ucu farklı değenek..:)

 5. Suat dedi ki:

  Tamam Caner “Her eve lazım: USB?li priz” :)

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Bu yorumların ekran görüntüsünü alıp paylaşmak lazım :D

 7. ahmettatar dedi ki:

  Hakkaten her eve lazım bu prizden ben yarın bi elektrikçiye bakıyım gelmiş mi viko mu bunun markası:) O değil de Suat bey iyisiniz değil mi hastaydınız ya bir sonuç alabildinizmi doktorlardan falan..??

 8. Suat dedi ki:

  @ahmettatar Teşekkür ederim ederim sorduğun için ama kesin bir tanı koyamadılar daha. Halen nöbetler geçiriyorum. Öyle ki 24 saatin 10 saati kafam güzel :(

 9. 32byte dedi ki:

  Usb şarj olayı çok güzel. Ama daha güzel olan olaya freudçu bakış açın. ve tespitlerin

 10. ahmettatar dedi ki:

  Allah sağlık sıhhat versin, acil şifalar versin Suat bey.. sitenizde içmeyi severim falan yazmışsınız içmeyin bi süre bari alkol tetiklemesin bir süre arınmaya çalışın sigaradan falan ne bileyim tatile çıkın olmadı bir hamak alın dinlenin bir süre keşke elimizden birşey gelseydi.. Dikkat edin lütfen yediğinize içtiğinize olurmu geçmiş olsun diyoruz ama keşke yardımcı olabilsek.. İyileşince haber verin bulabilirsem bir tane Usbli priz hediye edeyim size olur mu Caner bağıracak şimdi konu bütünlüğünü dağıtma diye konuya dönelim o babda yani..:)

 11. Suat dedi ki:

  @ahmettatar Saolasın ahmet.

 12. Ahmet dedi ki:

  Benimde daha önceden düşündüğüm birşeydi USB’li priz ama ben biraz daha ilerisini, şarj olayı + veri senkronizasyonu olarak düşünmüştüm.

 13. Can Devecioğlu dedi ki:

  Şu 98234234234 dolarlık “akıllı evler”de vardır bunlardan. Bizim evlerde olmaz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir