Herhangi bir siyasi partiye haberiniz olmadan kayıt edilmiş olabilirsiniz

Arkadaş devir öyle bir devir ki kimin eli kimin cebinde belli değil. Sabahtan akşama kadar salak saçma yerlerden reklam SMS’leri alırız, operatörü arayıp “Nereden geliyor bu SMS’ler?” diye sorunca “Biz öyle bir şey görmedik, biz 55 yaşındayız…” türü cevaplar verirler. Telefonlarımızı, e-posta adreslerimizi, kimlik numaralarımızı ve bize ait diğer bilimum kişisel bilgileri bir şekilde ele geçirenler koşa koşa bizi bir yerlere kayıt etme ihtiyacı duyarlar ve bazıları da bu durumdan rant sağlar.

Hal vaziyet böyleyken siyasi partiler veya partilerin işgüzar il-ilçe teşkilatları da vatandaşları haberleri olmadan kendi bünyelerine kayıt ediyorlarmış. Evet böyle bir şey varmış, ben de yeni öğrendim. Gerçi insan bu tür şeylerin ıslak imza olmadan nasıl mümkün olabildiğini merak etmiyor değil. Neyse, devlet babamız sağolsun biz vatandaşların bu durumdan haberdar olabilmeleri için güzel bir hizmet başlatmış. Buna göre, –eğer açabilirsenizşu site üzerinden TC Kimlik Numaranız ile herhangi bir siyasi partiye kaydınız bulunup bulunmadığını sorgulayabiliyorsunuz.

Spam SMS’ler için ise an itibariyle yapabileceğimiz bir şey yok gibi görünüyor. Gerçi GSM operatörleri çok rahat anti-spam hizmeti verebilirler gibi geliyor ama 2013 yılında böyle bir şeyin teranesini bile okumadıklarına göre onlar da bu işten ekmek yiyor olsalar gerek.

Not: Bu yazı TTNET’in geberik, sümüklüböcek hızındaki internet bağlantısı aracılığıyla, dakikalar süren bir uğraş ve hatta savaş neticesinde yayınlanabilmiştir. Biz kullanıcılarına çektirdiği çileler dolayısıyla kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz, böyle devam ederlerse hepimiz çok geçmeden nirvanaya ulaşacağız, üçüncü gözümüz çıkacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

8 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir