Heyecanla beklediğim oyun: Wolfenstein: The New Order

Fırsat buldukça oyun oynamayı çok severim ancak öyle profesyonel bir oyuncu olduğum söylenemez. Quake’dan beri çok denedim ama FPS türü oyunların çoklu oyuncu modlarında keklik gibi avlanan güruhun içerisinde yer almaktan bir türlü kurtulamadım. Ben hikaye modu oyuncusuyum, acemi seviyesinde böyle çayımı kahvemi alıp sakin sakin ilerleyeceğim, yeri geldiğinde ESC tuşunun güven dolu gölgesine sığınacağım. Öyle ani reflekslermiş, hoplaya zıplaya ateş etmelermiş falan hiç bana göre değil.

Bu halde oynayarak büyük zevk aldığım oyunlardan birisi de 2001 yapımı Wolfenstein‘di. Böyle baskılı maskılı CD’si bir vesile elime geçmişti, zaten 2. Dünya Savaşı ve Naziler özel ilgi alanıma girdiği için aramızda ilk görüşte aşk dedikleri şey yaşanmıştı (tıpkı iki gözümün akı The Saboteur‘da olduğu gibi), öyle ki tema müziği hala kulaklarımdadır. 2009’da yeni versiyonunun çıkacağını duyunca şu anda olduğu gibi büyük heveslere kapılmıştım ama oyunu kurup şöyle bir iki Nazi öldürünce tam bir hayal kırıklığı yaşamıştım zira oyun kesinlikle “o oyun” değildi.

Şimdi 2014’te çıkacak olan yeni versiyon eğer gerçekten bu tanıtım filmindeki gibi bir atmosfere sahip olacaksa yemin ediyorum tadından yenmez. Nazi işgali altında bir Amerika, kara kara dumanlar, sisler, “Ahtung” diye bağıran SS Subayları ve çaresizlik, karamsarlık, umutsuzluk arasında sinsi sinsi dolaşıp kelle avlayan bir Caner. Valla düşününce bile heyecanlanıyorum. Bir an önce çıksa da, üzerinden birkaç ay geçip fiyatı düşse de, diğer oyunlarımın internet faturama yansıyan taksitleri bitse de alıp oynasam.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. verikontrol dedi ki:

  videoların %99 u bende de görüntülenemiyor..

 2. Muhammet dedi ki:

  zapkolik mobil cihazlarda ve tabletlerde problem çıkarabiliyor.

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Zapkolik iyidir arkadaşlar. Elbette bünyesinde yüzlerce mühendis çalıştıran, uluslararası bir dev ile yerli bir girişimi mukayese etmek doğru değil ancak emin olun onlar da tüm feedbackleri değerlendirip kullanıcılarını memnun etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu mobilde açılmama sorunlarıyla ilgilendiklerinden de emin olabilirsiniz.

 4. Cihan Aziz dedi ki:

  propaganda kokan new order ismine ayar oldum. yeni dünya düzenini amaçlarını kime hizmet ettiklerini bilmeyende kalmadı, the new World order / new order. başka isim koyamazlardı sanki yazık. şahsen bu kelimeleri görünce kan beynime çıkıyor, sizde bir şey yok mu ? güzelim oyunu niye alet ediyolar dicem, yapımcılarınında kimin esiri olduğunu afişe etmektende çeknmıolar tabi. neyse sövmiym daha. Anlaşılan adamlar gayet başarılı, maalesef bu kelimelere ifrit olmayan, olağan karşılayan binlerce insan var sanırm.

 5. Korhan dedi ki:

  geçenler de nostalji olsun diye eskiden sevdiğim: age of empires 2 -age of kings-‘i yükledim ve oynamaya başladım. hala keyifli bir oyun. akşamları kapışalım :D

 6. Fatih dedi ki:

  oyun çıktı caner :) bilgine

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir