Hırsızlar sınır tanımıyor!

Düzeltme 12 Ocak 2010 / 23:34
Bu yazı Mybilet.com yetkililerinin yazılı ve sözlü ricaları üzerine yeniden değerlendirilmiş ve Mybilet.com ile firma çalışanlarının, bağlı bulunduğu kurumlar ile iş ortaklarının bu yazıda geçen herhangi bir konuyla alakaları olmadığı anlaşılarak firma hakkında olumsuz imaj oluşturabileceği düşünülen bölümler çıkarılmıştır.

kredi-karti-guvenligi

Başlığı okuyunca değişik bir hırsızlık yönteminden bahsedeceğimi düşünmüşsünüzdür. Ama işin aslı öyle değil. Gerçekten hırsızlar sınır tanımıyor. Çarşamba günü arkadaşlarla oturmuş sohbet ederken telefonuma İş Bankası’ndan bir mesaj geldi. Üff dedim yine mi? (Aşağı yukarı her bayram kredi kredi kredi diye başımın etini yerler kendileri.) Mesajı okuduğumda ise ?Bu ne lan?? dedim. Mesaj aynen şöyleydi:

?Değerli müşterimiz **4164 nolu kartınız 15:17 de yapılan 51.00 USD işlem sonrası internet kullanımına kapatılmıştır. Lütfen 2124735296 yı arayınız.?

Şaşkınlık içerisinde belirtilen numarayı aradım. Basit bir telesekreter mesajını dinledikten sonra uzunca bir çaldı ve telefonu İş Bankası diyen bir bayan açtı. O an tabi benim kafamda tilkiler  dolaşmaya başladı. ?Yoksa asıl dolandırıcılar şu an telefonda konuştuğum kişiler mi?? diye düşünmeye başladım. Aldığım mesajı bayana aktardım ve o da beni bir beyefendiye aktardı. Gönderdikleri mesajdan bahsettim kendisine, telefon numaramı sormasının ardından ?Ben sizin gerçekten İş Bankasının bir elemanı olduğunuzdan nasıl emin olabilirim? diyerek endişemi dile getirdim ve bunu gayet anlayışla karşıladı, onun bu durum için yapabileceği bir şey yoktu tabiî ki. Neyse kendisine 444 02 02 den ulaşabileceğim konusunda anlaştıktan sonra kredi kartımdan taaa Hollanda?dan 51.00 USD lık çekim yapıldığını bana aktardı. Boşuna demedim işte hırsızlar sınır tanımıyor diye :)

Neyse konumuza dönelim; telefonu kapatıp İş Bankası‘nın bilinen numarası 444 02 02 den ilgili bölüme ulaştım. Kredi kartımı iptal ettirip yenisini istedim. Bayram sonuna kadar kredi kartsız kalacağım haberini aldıktan sonra telefonu kapattım.

Şimdi bu noktada bütün bankalardan, onların sistemlerinden  ve onların var olmalarından nefret etmeme rağmen İş Bankası?na  10 puan verdim ve helal olsun dedim. Yarım saatte müdahale gayet tatminkar ve hoşa giden bir davranış. Maddi olarak hiç bir kayba uğramadığım için bir daha helal olsun kendilerine.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. Caner Öncel dedi ki:

  Vay be hakkaten “benim başıma gelmez” durumlarından biri vuku bulmuş. Normalde ben de bankaları hep sövülesi kurumlar olarak bellemişimdir de bu hareket (özellikle İş Bankası için) pek bir takdire şayanmış. 

  Hikayeyi televizyon kanallarına satsak diyorum? :D

 2. sinan dedi ki:

  Onlar Heykır :D

 3. hyperend dedi ki:

  xd ucuz yırtmışın + mybilet ve afm çok büyük saygısızlık ve ihmal yapmışlar.

 4. Semih dedi ki:

  Şan, şöhret beni bozar be Caner. Vekalet veriyorum sana. İstediğin kanala satabilirsin :)

 5. Caner Öncel dedi ki:

  Sağol Zekai fakat o benim değil “Semih” in başından geçen bir macera. Artık yazıları okurken “Yazar” kısmına dikkat etmek lazım :)

 6. zac_i_e dedi ki:

  geçmiş olsun Caner ucuz atlatmışın

 7. Semih dedi ki:

  Ben sana yerler demiştim dimi Caner :)
  Not: Bu söylediğim lafın anlattığım olayın gerçekliğiyle alakası yoktur. Konu hiç olmadığı kadar gerçektir ve acısı hala geçmedi :)

 8. zac_i_e dedi ki:

  Sanada geçmiş olsun Semih :D banada geçmiş olsun iyi yedim :D

 9. tolgun dedi ki:

  Aynısı bu gün bana oldu. Hatta “Bu numara ne be!” diyip arattığımda bu site çıktı karşıma. Harbi helal olsun bankaya! Fatura geldiğinde, ışık görmüş tavşan gibi kalmaktan kurtardılar. Gerçi sizin yazdığınıza göre bir değişiklik var. Bana bir mesaj gelmedi, direk aradılar. Durumu izah ettikten sonra, kartınız iptal edildi, yeni kartınız en geç bir haftaya adresinize en yakın iş bank şubesine gönderilecektir, dedi telefondaki bayan.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir