Hızlı ve etkili SEO için: Seozom

Son yıllarda internetin inanılmaz yükselişi ve yaygınlaşması ile birlikte bir çok yeni sektör oluşmaya başladı. Bugün sizlere o sektörlerden biri olan SEO ve bu SEO sektöründe hizmet veren bir firmadan söz edeceğiz.

Bilindiği üzere yerli SEO kaynakları oldukça yetersiz. Neredeyse hepsi diğerinin tekrarı olan makaleler ile dolu onlarca blog, site var ve çoğu kullanıcıları gerçek anlamda bilgilendirmeye yönelik değil. Sektörü takip etmek isteyen SEO uzmanları veya uzman adayları, ya yurtdışındaki SEO platformlarını takip etmek üzere yabancı dil bilmeli ya da kendi kendini geliştirebilecek kapasitede analiz yeteneğine sahip olmalı.

Bu problemleri görmüş olan bir ajans ve o ajansın SEO blogundan söz edelim. SEOZOM, 15 günde bir yurtdışında en çok beğenilen SEO makalelerini Türkçe’ye çeviriyor, üzerine kendi yorumlarını ve tecrübelerini katarak blogunda yayınlıyor. Bu makalelere ve diğer SEO kaynaklarına erişmek üzere seozom.com adresini ziyaret edebilirsiniz. SEOZOM yakın bir geçmişte kurulmuş olmasına karşın, kurucuları uzun yıllardır sektörde faaliyet gösterdiği için, kurumsal referans portföyünü kısa sürede genişletmiş.

seozom

İnternet sitelerinde müşteri gizliliği ilkesine dayanarak paylaşmadıkları bir çok referansları olduğunu da belirtiyorlar. Bunların arasında genellikle TEB girişim evinden çıkan startuplar ve e-ticaret sektöründe hizmet veren internet siteleri var.

SEO konusunda SEO araçları yapıp ücretsiz bir şekilde hizmete sunmayı planlayan SEOZOM, an itibariyle bir adet WordPress teması hazırlamış ve ücretsiz olarak dağıtıyor. Temanın örnek ve indirme sayfasına SEOCUK EnBiBlog Teması adlı sayfadan ulaşabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak dağıtılan temanın içerisine herhangi bir link eklenmemiş olduğunu da belirtmekte fayda var.

SEO sektörünü yakından takip etmek, bilgilerinizi pekiştirmek ve internet sitenizin trafiğini arttırmak için SEOZOM’u takip etmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. Can Ekinci dedi ki:

  Daha önce SEOCUK, deathy-system gibi isimlerle SEO kelimesinde ilk sayfada yer almışlardı. Bu sitenin de çıkacağından şüphem yok inş yine hacklinke girmezler.

 2. İsa Türkoğlu dedi ki:

  Site ilk kurcaladıkça baya güzel içerik olduğu anlaşılıyor. Biraz daha bilgilere ulaşmayı kolaylaştır yada belirginleştir derim tasarım güzel içeriklerde gerçekten faydalı emeğine sağlık güzel bir site olmuş

 3. ferdi kayuk dedi ki:

  seozeo nun kopyası gibi olmuş ama hayırlı olsun yınede

 4. cem erkan dedi ki:

  Sitenin sahiplerini tanıyorum, death-system’i açtıkları zaman profesyonelseo.gen.tr ile uzun süre 1.sırada yer almışlardı. Anlaşılan bu sefer kurumsal ve düzgün bir şekilde ilerlemek istiyorlar. Ama keşke daha özgün bir tasarım ile başlasalardı. Yinede de seozeo’dan daha güzel olmuş diyebilirim tasarımları. Başarılar…

 5. reel_karizma dedi ki:

  SEO adina umarik birşeyler paylasirlar. Zira her yerde ayni yazilar var. Eğer kaliteli yayincilik yaparlarsa ilk sayfaya gelmeleri hic de zor değil. İlk sayfada adam akilli site yok zaten.

 6. Neriman dedi ki:

  Merak ediyorum galatasaray üniversitesine hangi seo çalışmasını yapmışlar acaba.

  • Fırat Ekinci dedi ki:

   Neriman hanım merhaba,

   Ben SEOZOM’un kurucu ortağıyım, Galatasaray Üniversitesinde her fakültenin web sitesi farklı sub domainlere kurulmuş haldedir. Biz iktisat fakültesinin web sitesinin kurulumunu ve sayfa içi optimizasyon çalışmasını yaptık. İktisat fakültesinin sayfasına girdiğinizde daha önce hizmet verdiğimiz seocuk sitesinin linkini sayfanın en alt kısmında göreceksiniz.

   İyi Günler.

 7. halis dedi ki:

  Güzel site olmuş fakat blog kısmı daha belirgin hale getirilebilirdi. Böyle daha çok statik firma sitelerine benzemiş.

 8. Can Sonat dedi ki:

  Sitede ki yazılar çok başarılı olmuş,Ayrıca tasarım da harika.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir