Hoca Hanımlardan yazılım dersleri: Hoca Hanım TV

Uzun süredir ilginç bir proje ile karşılaşmadıysanız sizlere Hoca Hanım TV‘den bahsedeyim. Ziyaretçilerine web ve uygulama dilleri konularında görsel anlatımlarla ücretsiz yazılım dersleri veren bir site. Bu siteyi benzerlerinden ayıran en büyük özelliği ise isminden de anlaşılabileceği üzere dersleri hazırlayan, her biri alanında uzman olan tüm hocaların “hanım” olması.

Hoca Hanım TV, Balıkesir Üniversitesi’nin çoğunluğunu genç hanım arkadaşların oluşturduğu Bilgisayar ve İnternet Topluluğu‘nun bir girişimi. Bu girişimin temelinde Android ve C++ gibi uygulama dilleri ile HTML, CSS ve JavaScript gibi web dillerine ait derslerin, bayan hocaların yorumlarıyla kullanıcılara ulaştırılması yatıyor.

Bunca yıldır bilişim sektöründeyim ancak samimi olmam gerekirse bu site ile karşılaşıncaya kadar yazılım konusuna vakıf bu kadar bayanın bir araya geldiğine şahit olmamıştım. “Bayandan çok temizyazılım derslerinie erişmek için http://hocahanim.tv adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. serkan dedi ki:

    Hadi bee hocaların biri hariç hepsi benden küçük. Helal olsun ne diyim. Birde Caner yorum sorusunda tavuk yavrusuna ne denir demişsin. Bizim buralarda cücük deriz ne olacak peki. :)

  2. Korhan dedi ki:

    Android i merak ediyordum. Bu vesileyle bi giris yapmis oldum.vİsual basic tadinda..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir