Hosting firmalarından ayakta alkışlanacak hareket: “Hosting for Haiti”


Az önce gelen kutuma Hostgator‘un Ocak 2010 bülteni ulaştı. Bu seferki “hosting alt yapımızı şöyle geliştirdik, böyle yenilikler yaptık” gibi ifadelerden çok ağırlıklı olarak eşine az rastlanır bir yardım organizasyonundan bahsediyordu. Hostgator dahil yurtdışı menşeili bazı hosting firmaları birleşerek Hostingforhaiti.com isimli, Amerikan Kızıl Haçı adına bağış toplayan bir site hazırlamışlar, sitenin amacı adından da anlaşılacağı üzere Haiti depreminde zarar gören insanlar için yardım toplamak.

Siz de elinizi taşın altına koyun” çağrısı yapan mailde ayrıca Hostgator’un bu organizasyon için 100.000 dolarlık bir bağış yaptığından bahsediliyordu. Ne yalan söyleyeyim ne kadar büyük olursa olsun bir hosting firmasından böyle bir davranış beklemezdim, hatta hosting firmalarının birleşip böyle bir oluşumun altına imza atacakları aklımın ucundan bile geçmezdi, o açıdan biraz şaşırdım.

Siteye www.hostingforhaiti.com adresinden ulaşabilir, “eğer durumunuz müsait ise” (Hostgator’un kullandığı ifade buydu) Haiti’li depremzedeler için bütçenizin el verdiği ölçüde bağış yapabilirsiniz. Bunun haricinde eğer imkanınız varsa projeyi çeşitli sosyal platformlarda (Blog, Twitter, Facebook vs.) dile getirip kitlelere ulaşmasında yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir