HSBC Bank benimle resmen dalga geçiyor

Sıradan bir günde evinizde oturduğunuzu düşünün. Birden kapınızın çaldığını, hiç tanımadığınız takım elbiseli birinin gelip size isminizle hitap ederek “Merhaba Timuçin Bey ben HSBC Bank’tan geliyorum. Eğer ilgilenirseniz size çok süper özellikleri olan bir kredi kartı vermek istiyoruz. İster misiniz?” diye güleç yüzle sorduğunu hayal edin. Siz de “E iyi madem verin” demiş olun, buna karşılık amca 5 saniye bile beklemeden “Vermiyoruz lan yürü git!” deyip çekip gitsin. Böyle bir durumda ne hissedersiniz?

Bu bankaların mantığı böyle işliyor ve işin ilginç yanı bizden bu davranışı yadırgamamamızı bekliyor olmaları. Ya daha geçenlerde HSBC’den bir SMS gönderdiler, böyleyken böyle süper bir kredi kartımız var, şu kadar limiti bu kadar kredisi var, bu mesaja “EVET” yazıp gönderin hemen sıcak sıcak basıp yollayalım dediler. EVET yazdım gönderdim “Kusura bakmayın veremeyiz” dediler. Sanki durduk yere insanı üzmek istiyorlarmış gibi. Neyse aradan biraz zaman geçti bu sefer aradılar, telefondaki bey “Caner Bey yav bi kredi kartı mevzusu vardı hatırlarsanız, gelin formu dolduralım şey edelim de verelim size bu kartı” dedi. Mesajda da aynı şeyi dediydiniz ama vermediydiniz, yine aynı şeyi yapacaksanız hiç uğraşmayalım dedim “Yok yav öyle şey mi olur aşk olsun, aramışız etmişiz o kadar. Şu formu dolduralım, sözleşmede anlaşalım o iş ayarlı siz hiç kafayı yormayın” dedi. E iyi bari deyip dedim ne dedin kim ne dedi dedim

Telefonda 20-30 dakika kadar konuştuk, amca güzel güzel bilgilerimi aldı, sözleşmeyi okudu onaylattı, “Yakın zamanda görüşmek üzere” deyip telefonu kapatırken o kadar candan, o kadar içtendi ki anlatamam. Sanki hiç ihtiyacım olmamasına rağmen durduk yerde kredi kartı mevzusunu açıp, akabinde “Vermiyoruz ulan” diye canımı sıkan bankanın çalışanı değil de uzun süredir görüşmediğim kuzenim gibiydi.

Bu sabah yine HSBC Bank’tan mesaj geldi, kredi kartı “başvurumu” ikinci kez onaylamamışlar. Ama ileride onaylayabilirlermiş de hani belli de olmazmış…

Ofiste oturmaktan canları mı sıkılıyor nedir anlamadım ki, durup durup trollüyorlar. Mesaj atan kendileri, telefon açan yine kendileri üstüne bir de başvurumu onaylamadıklarını söylüyorlar. İnsan bir gider araştırır, potansiyeli olanları ayıklar ondan sonra arar sorar değil mi? İyi oldu ama, daha önce herhangi bir HSBC Bank şubesinden içeri girmemiş olduğum için kendimi şanslı hissettim. Müşteri adaylarıyla bu şekilde iletişim kuran / kurmaya çalışan bir banka halihazırdaki müşterileriyle nasıl anlaşıyordur Allah bilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir