HTML tabanlı mobil uygulama geliştirmek isteyenler için: Framework7

Framework7, “Ben web geliştiriciyim kardeşim, ne anlarım mobil uygulamadan?” devrini kapatmak için huzurlarınızda. iOS uyumlu arayüzüyle iPhone’lar için, Google Material Design uyumlu arayüzüyle Android yüklü cihazlar için; bildiğiniz, alıştığınız HTML’in, CSS’in ve JS’nin maharetlerini kullanarak kolayca mobil uygulamalar veya web uygulamaları geliştirmenize olanak sağlıyor.

Framework7 ile yapabilecekleriniz tamamen yeteneklerinizle sınırlı. Kaynak kodların da paylaşıldığı örnek uygulamalar sayfasında listelendiği üzere; hava durumu, yapılacaklar listesi, harita, adres defteri ve hatta sohbet gibi daha pek çok uygulama kolayca hazırlanabiliyor. İşin en güzel tarafı da bu platform aracılığıyla hazırlanan tüm uygulamaların, bütünlük hissi uyandıracak şekilde telefonun yerel uygulamaları ile aynı görünüme sahip olmaları.

Herhangi bir web sitesini hazırlamaktan daha zor olmayan kullanımı sayesinde, dilerseniz yeni bir mesajlaşma uygulaması oluşturarak Google Play veya App Store‘a ekleyebilirsiniz. Hatta eğer şimdiye kadar yapmadıysanız, blogunuz için şukela bir mobil uygulama veya RSS okuyucu hazırlayıp takipçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz (harbiden ha ben de yapayım). Halihazırda bu işe soyunmuş olan örnekleri ise Showcase kısmından inceleyebilirsiniz.

Bu güzide framework ile tanışıp vakit kaybetmeden kendi oyuncaklarınızı hazırlamaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Demo & Download

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Samet ATABAŞ dedi ki:

    Kullanımı kolay bir framework gibi gözüküyor. Sunduğu ikonlar yeterli değil daha fazla ikon sunmalı.

  2. Musti dedi ki:

    hocam bunu nasıl kullanacağız?

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir