Hübüllü Poğaça

pogacaSene iki bin bilmem kaç, teyzeoğlunu ziyaret için gidilen yer Zeytinburnundaki bir perde atölyesi, yaz tatilini ufak tefek getir götür işlerini yaparak değerlendirmek isteyen atölyenin en küçük çalışanı; Funda. Funda o gün de her sabah olduğu gibi pastaneye gitmek üzere kahvaltı siparişlerini toplamaktadır, sıra Caner abisine geldiğinde enteresan bir talep ile karşılaşır: “3 adet hübüllü poğaça“. Kaşarlı, zeytinli veya patatesli değil, hübüllü. Caner abisinin hastalıklı beyninin derinliklerinden gelen bu poğaça çeşidi gayet ciddi bir yüz ifadesiyle dile getirilmiş ve yanında bulunan teyze oğlu tarafından da “evet ben de 3 tane hübüllü istiyorum” şeklinde desteklenmiştir. Kızcağız yaşını başını almış adamlardan gelen hübüllü poğaça talebini mecburen “6 tane hübüllü poğaça” ifadesiyle not kağıdına iliştirmiş ve kafasını kaşıya kaşıya pastanenin yolunu tutmuştur.

Funda pastaneden döndükten sonra yüz ifadesini görmeliydiniz, gidip ciddi ciddi ve üç kere tekrar ederek “6 tane hübüllü poğaça” istemiş pastane çalışanları da cahil görünmemek için ilk etapta “elimizde yok, kalmadı” diye geçiştirmeye çalışmışlar fakat sonradan pastane sahibinin araya girmesiyle hübüllü poğaça diye bi şey olmadığı ve onunla dalga geçildiği kendisine izah edilmişti.

Dokunsan ağlayacaktı çocuk ya :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. HoTcHe dedi ki:

    Yaaa Olum çok kötüsünüz bee :D Yapılırmı bu.. Ben bile inandım tarif isticektim nerdeyse Gılnış diye yemeği olan bi milletin evlatlarının hübüllü poğaça istemesinede şaşmadıydım dı.. :)) Bide gitmiş resim koymuş oraya manyak :))

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Eehehe kötüyüz biz kötüyüz kötüyüüüz, herkesi hasta ederiiz ederriiz ederriiz :D

  3. eylül dedi ki:

    :) :) :) :):) :) :) :):) :) :) :):) :) :) :):) :) :) :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir