Hümın tanıtım: Burak Yekez


Sitenin koskoca 1 yıllık tarihinde bir ilke tanıklık ediyorsunuz sevgili egonomikzedeler. Bu sefer bir site veya faydalı bir webmaster hizmetini tanıtmayacağım, senin benim gibi (belki daha çok benim gibi) bir kimseden bahsedeceğim: Burak Yekez.

Burak, Sanaltr.com sitesinin sahibi. Bilişim sektöründe yıllarca “çalışan” kisvesiyle ter döktükten sonra kendi işinin patronu olmaya karar vermiş ve uzmanlık alanı olan sanal tur uygulamalarını yine kendi ofisinde yürütmek üzere Sanaltr’yi hayata geçirmiş. Bu cesur girişimi sayesinde içerisinde benim de bulunduğum freelancer camiasına ticari açıdan sağlam bir rol modeli teşkil ettiğini söylemeliyim.

Egonomik sayesinde birbirinden kıymetli onlarca kimseyle tanışma fırsatım olmuştur ve Burak’la da yine aynı vesileyle tanıştım. İş maksatlı bir kaç mailin ardından site tasarım, wordpress konuları derken en uzunundan bir iki telefon görüşmesi gerçekleştirme fırsatımız oldu. Evet, etrafımda bir çok renkli sima bulunmuştur ancak Burak gerek iş ahlakı konusunda bıraktığı intibayla, gerekse tatlı dili hoş sohbetiyle birlikte iş yapmaktan, daha ziyade yanında zaman geçirmekten zevk duyacağınız kimselerden.

Eğer Fındıkzade dolaylarında oturuyorsanız ve iş hayatının sıkıcı ciddiyetinden uzak, marjinal, genç bir işadamıyla tanışıp nasıl kendi işinin patronu olduğunun hikayesini dinlemek isterseniz, veya aynı adamla sanal tur uygulamaları üzerine bir çalışma yapmayı düşünürseniz mutlaka Burak’ın ofisine uğrayıp bir çayını için derim :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

1 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir