Hümın tanıtım: Burak Yekez


Sitenin koskoca 1 yıllık tarihinde bir ilke tanıklık ediyorsunuz sevgili egonomikzedeler. Bu sefer bir site veya faydalı bir webmaster hizmetini tanıtmayacağım, senin benim gibi (belki daha çok benim gibi) bir kimseden bahsedeceğim: Burak Yekez.

Burak, Sanaltr.com sitesinin sahibi. Bilişim sektöründe yıllarca “çalışan” kisvesiyle ter döktükten sonra kendi işinin patronu olmaya karar vermiş ve uzmanlık alanı olan sanal tur uygulamalarını yine kendi ofisinde yürütmek üzere Sanaltr’yi hayata geçirmiş. Bu cesur girişimi sayesinde içerisinde benim de bulunduğum freelancer camiasına ticari açıdan sağlam bir rol modeli teşkil ettiğini söylemeliyim.

Egonomik sayesinde birbirinden kıymetli onlarca kimseyle tanışma fırsatım olmuştur ve Burak’la da yine aynı vesileyle tanıştım. İş maksatlı bir kaç mailin ardından site tasarım, wordpress konuları derken en uzunundan bir iki telefon görüşmesi gerçekleştirme fırsatımız oldu. Evet, etrafımda bir çok renkli sima bulunmuştur ancak Burak gerek iş ahlakı konusunda bıraktığı intibayla, gerekse tatlı dili hoş sohbetiyle birlikte iş yapmaktan, daha ziyade yanında zaman geçirmekten zevk duyacağınız kimselerden.

Eğer Fındıkzade dolaylarında oturuyorsanız ve iş hayatının sıkıcı ciddiyetinden uzak, marjinal, genç bir işadamıyla tanışıp nasıl kendi işinin patronu olduğunun hikayesini dinlemek isterseniz, veya aynı adamla sanal tur uygulamaları üzerine bir çalışma yapmayı düşünürseniz mutlaka Burak’ın ofisine uğrayıp bir çayını için derim :)

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Soner Aydın dedi ki:

    Merhaba Egonomik okurları. Burak Yekez. Burak Yekez ile İzmir’de tanıştım. O zamanlar henüz kartvizit basımının yanın da web sitesi tasarlayan bir gençti. Tavrı, aykırılığı ve en önemlisi de samimiyeti beni çok etkiledi. Firmamızın, hatta iki firmamızın da web sitesinin tasarımını yaptı. Sözünü tutan, zamanında teslim eden pratik bir yönü var. Daha sonra kendisi İstanbul’a yuvasına taşındı. Hala kendisiyle görüşür fikir alış verişi yaparım. Sanal tur başlangıcını az çok biliyorum. İnandığı şeylerin ardından koşan bu adamın son derece yaratıcı olduğunu belirtmek isterim. Belki de tek eksiği ki bana göre eksiklik sayılmaz, doğru bildiğini sizden ne kadar para kazanacak olursa olsun söylemesi. Bazan bu konuda sizinle tartışsa bile asla doğru bildiğinin dışına çıkmayacaktır. Bize her zaman destek olan ve gerektiğinde gecesini gündüzüne katıp yardımcı olan Burak’a buradan tekrar teşekkürlerimi iletirim. (küçük bir öneri: işin çabuk bitmesini istiyorsanız bir kova KFC’de kanat söyleyin ve içecek bir şeyler alıp yanına oturun.. Sonucu ve etkisi karşısında hayretler içine düşeceksiniz. )))

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.