Hürriyet Bumerang üyeliğimi iptal etmiş


Hürriyet’in Bumerang şeysine yayına başladığı ilk zamanlarda üye olmuştum, hatta beni Platin Üye yapmışlardı. Başlarda herşey iyi hoştu, onların linklerini sitede bulundurduğum sürece blog yazılarımı onların feed havuzlarında paylaşmama izin veriyorlardı. Derken Bumads ve Bumerang Ödülleri (blog ödülleri) geldi. İşler bunlarla birlikte biraz karışmaya başladı. Bumads dedikleri olay basitçe blog yazarlarına çok cüzi ücretler karşılığı tanıtım yazıları yayınlatmaya ve dolayısıyla backlink sağlamaya dayanıyordu. “Sen hele bir kaç tanıtım yazısını 2 TL’den yayınla, sonraki yazılarda 15 TL vereceğiz” diyorlardı.

Bir çok blog yazarının aksine ben sömürüye dayanan bu modele karşı çıkıp eleştirdim. Binlerce bloga 2 TL’den reklam yayınlatmak bir veya bir kaç seferlik bile olsa inanılmaz bir potansiyeli çok ucuza kapatmak anlamına geliyor, üstelik onların reklamverenlere aynı indirimi yapıp yapmadıkları da meçhul.

Ondan önce de tam bir organizasyon faciası olan Bumerang Ödülleri’ni eleştirmiştim. Az önce gördüm ki bu eleştirilerim karşılıksız bırakılmamış. “Hesabım hala duruyor mu acaba” diye siteye bir bakayım dedim de sevgili Bumerang “platin” üyeliğimi durdurup beni on kaplan gücünde kapı dışarı etmiş.

Şu anda boynu bükük, mahsun bir şekilde yağmurda yürümek, Cankan’ın Yar Yar isimli şarkısı eşliğinde karşıma çıkan ilk duvara “Bumerang’ın derdi ben olmuşum, demek ki zamanında iyi eleştirmişim” türü bir söz yazmak istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir