Hydrafacial nedir?

Cilde uygulanan kompleks bir temizleme, canlandırıcı ve yenileyici bakım ve tedavi yöntemidir.

Cildimiz bütün vücudumuzu kaplayan ne koruyan en değerli organlarımızdan birisidir. Aynaya baktığımızda görmek istediğimiz ışıl ışıl güzel bir yüzdür. Ellerimizde ve vücudumuzda dokunma duygusu ile güzelliğimizi hissederiz. Sağlığımızın belki de en önemli belirtisi cildimizin esnekliği pürüzsüzlüğü ve parlaklığıdır.Bu sebeple cildin tazeliğini bebek gibi diye tanımlar, cildimizin bebekliğimizdeki gibi kalmasını temenni ederiz. Hepimiz o güzel yumuşacık cilde sahip olmayı isteriz.

Ama yaşımız ilerledikçe cildimiz kurumaya, kırışmaya ve lekelenmeye başlayabilir. Değişik sebeplerle cildimizde siyah noktalar akne ve sivilceler ve cilt lekeleri oluşabilir.İşte bunların oluşmasını engellemek veya azaltmak; oluşmuş ise bunlardan kurtulmak Hydrafacial yüz temizleme yöntemi ile artık çok daha kolaylaşmıştır. Yaşlanmanın cildimizde oluşturduğu olumsuz etkileri gidermek bizim elimizdedir. Teknolojinin gelişmesi ile cilt bakımında uygulanan bütün temel yöntemleri bir arada uygulama imkanı bu metotta mümkündür.insanların karşılaştıkları cilt sorunlarına çok daha etkili çözümler sunabilmektedir. Hydrafacial üstün teknolojisi ile güzellik merkezlerinin en çok kullandığı ve müşterilerin en çok talep ettiği güzelleşme metotlarından birisidir. Profesyonel cihazlar kullanılarak hiçbir cerrahi yöntem içermeyen tamamen doğal yöntemleri modern bir şekilde uygulayan temizleme, soyma, masaj tedavisi ve yenilenme yöntemidir.

Hydrafacial nasıl uygulanır?

Bu metotta gelişmiş profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Bu yöntemde birbiri ile art arda yapılan farklı işlemler ve kullanılan farklı başlıklar ile birleştirilmiş bir cilt bakım işlemi yapılmaktadır.

  • Hydrafacial yapmaya başlamadan önce cilt yapısı ve problemler uzman tarafından tespit edilir. Önce cilt tipinize uygun bir solüsyon seçilmelidir. Bu solüsyon temizleme solüsyonu olarak kullanılacaktır. Cildinizde bulunanleke, çukur, akne, beyaz siyah noktalar tespit edilmelidir.Cilt temizleme solüsyonu ile temizlenmeli cilt altının nefes alması sağlanmalıdır. Bu sayede tüm cilt temizlenebilmeli ve deri altı uyarılmalıdır. Ciltte bulunan gözeneklerdeki kirler, yabancı dokular, siyah noktalar ve cilt problemlerine neden olantoksik maddeler çözülüp yumuşayacak ve temizlik kolaylaşacaktır.
  • Solüsyon sonrasında özel bir Hydrafacial vakum başlığı kullanılarak, vakum ile ciltteki solüsyon temizlenir. Bu yapılırken gözenekler açılacak cilt temizlenecek nefes alacaktır.
  • Daha sonra ciltte bulunan problemler için uygun olan bir başka solüsyon seçilir. Bu sayede siyah nokta akne cilt lekesi problemi tedavi edilecektir.Yapılacak uygulama için seçilen ikinci solüsyon temizlenmiş cilde uygulanır.
  • Makinede bulunan vakum başlığı çıkartılır ve radyo frekans özellikli bir diğer başlıkla ciltte tekrar işlem yapılır.Burada uygulamadan önce cilde sürülen solüsyon ile ciltte istenen canlılık pürüzsüzlük sağlayacaktır.
  • Daha sonra cilde uygulanan solüsyonun işlemesi ve tedavi görevini yapabilmesi için soğutucu başlık kullanılarakişlem yapılır.
  • Bu işlemlerden sonra son olarak LED tedavisi ile sıkılaşma kalıcı hale getirilir.

Hydrafacial uygulaması çok kolay ve tamamen ağrısız sancısız doğal bir uygulamadır. Cildin tüm ölü dokusu, kir ve toksinler, ciltte parlaklığı ve pürüzsüzlüğü engelleyen her türlü dokudan arındırılarak soyulmaktadır. Kendini yenilemesi nefes alan canlı ve pürüzsüz dokusuna kavuşması için özel bakım yapılmaktadır.Cildin korunması için koruyucu kremler, gergin ve pürüzsüz olabilmesi için son teknoloji masaj işlemleri uygulanmaktadır. İşlem baştan sona yarım saat sürmektedir. ilk uygulamadan sonra belirgin bir şekilde ciltteki farklılık gözle görülür.

Hydrafacialkimlere uygulanabilir?

Bu uygulama kendini ve kendini güzel görmek isteyenve güzel görünmek isteyen herkes için tavsiye edilmektedir. Cilt beslenme alışkanlıklarımızdan makyaj ve şehir hayatında karşılaştığımız her türlü kir ve toksinlerden ve kullandığımız makyaj malzemeleri gibi yıpratıcı sebeplerden canlılığını kaybedebilir. Yaşlandıkça da yıpranır ve kırışıklıklar ile beraber ışıltısını kaybedebilir. Cilt bakımına özen gösteren ve yaşlanma etkilerine direnen bakımlı her bir kimse bu yöntemi çok sevecek ve güvenle yaptıracaktır.

Güzellik merkezlerinde estetisyenlerin ne dermatologların tavsiye ve gözetiminde oldukça yenilikçi ve doğal bir yöntemdir. Cildin yenilenmesini ve temizlenmesini isteyen herkes uygulamadan yararlanabilir.Her yaşta kullanılabilir. Kadın ve erkek herkes için sağlıklı ekonomik ve kısa sürede netice alınan güzel bir çözümdür. Sadece güzel görünmek değil; ciltte farklı renk tonlarından kaynaklanan lekeler siyah noktalar ve benzeri problemlerden şikayet eden herkes bu yöntemi kullanabilir.Uzman kontrolünde sizin cildinize en uygun olan solüsyonlar kullanılarak yaptıracağınız Hydrafacial uygulaması ile istediğiniz ışıl ışıl ve sağlıklı bir cildi elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir