İbrahim Tatlıses’in eşsiz “O Sole Mio” performansı

Opera mı deniyor arya mı deniyor artık ne deniyor tam bilmiyorum fakat bu şey eminim bestelendiği günden yukarıdaki performansın sergilendiği güne kadar (1992 yılı) bundan daha absürt bir olaya şahit olmamıştır. Çok merak ediyorum, “İbo sen yaparsın, al eline mikrofonu çık sahneye” diye kim, hangi şartlar altında ikna etti? “Arkadaşlar hazırlanın Tombul Tombul Memeler’den sonra O Sole Mio’ya geçiyoruz” diye uyarılan saz ekibi duruma nasıl yaklaştı?

Olayların nasıl geliştiği konusunda hiçbir fikrim yok fakat İbo’nun 1:45’teki o “Yeeeaaah” nidasından sonra dünyanın artık eskisi gibi bir yer olmadığından kesinlikle eminim. Yanlış anlamayın “Iyy kıro bu ne be” türü çiğ triplerde değilim. Dünyada bir nizam, bir intizam vardır arkadaşlar. Timsahlar ördek doğurmaz, ağaçlarda kola yetişmez, ne bileyim hayatın her aşamasında ödediğimiz vergiler bir şekilde ülkenin kalkınmasına fayda sağlamaz. Bu böyledir, herhangi bir dengenin değişmesi biz insanlarda “Aha kıyamet alameti” türü tepkilere sebebiyet verir. Bu da öyle bir şey işte.

Buradan gelecekteki bilim adamlarına seslenmek istiyorum, olur da 90’lı yıllarda zamanın kırıldığını, paralel bir evrene geçiş yapıldığını falan keşfederseniz İbo’nun konserine bakın. Orda kesin bir şeyler olmuştur abicim benden söylemesi.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Muhammet A. dedi ki:

    O bu değil de “6” yazısındaki göz dikkatimi çekti.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir