İçerik hazırlayanlar için yeni bir gelir modeli: Ofpof Content Network

Yeni nesil eğlenceli içerik sitesi olarak adını duyuran Ofpof, zengin ve renkli sayfalarıyla olduğu kadar içerik üreticileri için geliştirdiği yeni gelir modeliyle de dikkat çekiyor. Ofpof Content Network (Ofpof İçerik Ağı) olarak bilinen bu model, yazarlara, bloggerlara, kurumsal yayıncılara ve kaliteli içerik üretebilen herkese içeriklerinden gelir elde edebilme imkanı sağlıyor.

Yazılarınıza güveniyorsanız siz de Ofpof İçerik Ağına katılabilir, sitede yayınlanacak olan içerikleriniz sayesinde para kazanabilirsiniz. Böylece hem isminizi ve yazılarınızı geniş kitlelere duyurma şansı yakalayabilir, hem de keyif aldığınız işten gelir elde etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ofpof Content Network nasıl çalışıyor?

Öncelikle kendi hazırladığınız, daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olan özgün ve orjinal içeriklerinizin olması gerekiyor. Bu içerikleri Ofpof.com’a gönderiyor ve onaylanmasını bekliyorsunuz. Onaylanan içerikler sitede sizin profiliniz altında yayına alınıyor. Böylece göndermiş olduğunuz ve yayınlanmış olan içeriklerin yayın haklarını Ofpof.com’a devretmiş oluyorsunuz.

Eğer daha önce kendi blogunuzda yayınladığınız içerikler varsa bunları da Ofpof’a gönderebilirsiniz ancak bu tür içeriklerin arama motorları tarafından indexlenmelerine izin verilmiyor.

Ofpof içerik ağına dahil olan yazarlar onaylanan her bir yazıları için 5 TL ödeme alıyor. Ayrıca efektif bin gösterim başına yapılan ödemelerle içerik hazırlayanların gelirlerinin artması sağlanıyor. Yazarın yayınlanan bütün yazılarından elde edilen toplam gelirin %50’lik kısmı, kendi ziyaretçisi olsun veya olmasın kendisine ödeniyor. Direkt ziyaretçisinin, kendi yazıları haricindeki yazılarda oluşturduğu gelirin ise %25’lik kısmı yine yazara ödeniyor.

Yazarlar içerik onaylandıktan sonra yazılarının linkini, başlığını ve kısa açıklamasını istediği yerde yayınlama hakkına sahip. Kendi içeriklerinin tanıtımını Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda tanıtıp yazılarının trafiğini arttırarak daha fazla gelir elde edebilirler.

Ofpof.com’da reklam satışı Ofpof’un anlaşmalı ajansları ve networkleri tarafından yapılıyor. Profesyonel ekipler tarafından yürütülen satış süreçleri sayesinde yazarlar çok daha fazla gelir elde etme olanağına sahip oluyor.

Ofpof.com içerik ekibi, bazı içerikleri Ofpof.com anasayfasında ve kategori sayfalarında öne çıkartıp sosyal medya hesaplarında duyurusunu yapıyor. Böylece içerikler daha fazla dikkat çekiyor ve bu durum ziyaretçi trafiğine olumlu biçimde yansıyor.

Teknoloji, seyahat, internet, film, spor gibi hayatın içinden konularda bilgi verici ve esprili içeriklere yer veren Ofpof, okuyucuları için renkli bir sayfa sunuyor. Ofpof’da;

  • Tokat atmak istediğiniz 15 film karakteri
  • Duyunca çok şaşıracağınız 8 bilgi
  • Kocanızı evde tutmanın 10 yolu
  • Sosyal medyada sporcuların güldüren halleri

örneklerinde olduğu gibi pek çok farklı konuda birbirinden eğlenceli içeriklere rastlamak mümkün.

Vaktinizi hoş bir şekilde değerlendirmek, hayata dair ilginizi çeken konular hakkında keyifli bilgiler edinmek istiyorsanız, http://ofpof.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bu renkli platformun bir parçası olmak istiyorsanız, Ofpof içerik ağına katılarak yazılarınızla Ofpof’a renk katabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir