İçinden çıkılamayan durumlar


Gülben Ergen beni Google Plus şeysine eklemiş. Gülben’i severim ama benim için (Twitter’dan gönderdiğim “I love you Emmanuelle” mesajına yanıt vermemiş olsa bile) bir Emmanuelle Vaugier değildir, lütfen biri bunu kendisine uygun bir dille izah etsin. Bir sonraki Need For Speed oyununda esas kızı oynayabilme ihtimali varsa tamam ama bu şartlarda mümkün değil.

Yarım ay şeklinde dilimlenmiş karpuzu yemeye çalışan çocuğa “sularını akıtmadan ye şunu” diyen anne dünyanın en zalim annesidir. Önce eşyanın tabiatına ters bir kural koyar sonra da çocuktan bu kurala uymasını ister. Gün gelipte “Caner kadın dövmüş” gibi bir duyum alırsanız bilin ki bu psikopat annelerden birine denk gelmişimdir.

Dövmek demişken; bir kaç sene önce alt kat komşumuzu neredeyse dövecektim. Adam sürekli kapıya gelip çok ses çıkarttığımızdan yakınıyordu. İlk zamanlar mahcup mahcup özür diliyordum ama bir süre sonra farkettim ki onun derdi “gürültü” sesleri değilmiş, o aslında geceleyin sifon çekmek, kapıları açıp kapatmak gibi standart yaşam seslerinden rahatsız oluyormuş. Apartman hayatına atılmakla çok büyük bir hata yapmış olduğuna inansam da bunu duyduktan sonra bile efendiliği elden bırakmayıp “tamam abi bundan sonra daha dikkatli oluruz kusura bakma” demiştim. Çok geçmeden bu gene kapıdaydı tabi, bu sefer kapıyı annem açmıştı, başlarda efendi efendi konuşurken –benim evde olmadığımı mı düşündü ne yaptıysa– birden sesini yükseltip hakaret etmeye başladı. O dakka en ilkel savunma güdülerimin ışık hızıyla harekete geçişini hayretler içerisinde izlemiştim, “beaamuaa goduuum” diyerekten gözlüklü bir insana ilk ve son saldırışımdı. Bu olaydan bir kaç gün sonra taşınmışlardı, şimdi yeni komşularımızla gül gibi geçinip gidiyoruz.

Küçük kardeşim Mustafa’ya pateninin arkasına “sebebimsin” yazmasını söyledim. Ulan abiyken böyleysem baba olursam nasıl bir tip olurum harbiden çok merak ediyorum. Küçük çocukların alıcılarının ayarlarıyla oynamayı çok seviyorum. Bu ufaklık birinci sınıfa giderken kendisini alfabede “no” diye bir harf olduğuna (genizden söyleniyor), öğretmenin eksik öğrettiğine, alfabenin aslında 29 değil 30 harften oluştuğuna inandırmıştım. Bu tezimi de Kayseri ağzıyla söylenen “lan noluyo orda?” cümlesiyle pekiştirmiştim. Hani böyle bir harf olmasaydı bu cümleyi nasıl yazabilirdik değil mi? Zavallı çocuk öğretmenini bu harfin varlığına inandırmak için baya bir çaba sarfetmiş. O günden sonra ciddi bir güven problemi yaşamıştık ama atlattık çok şükür.

Artık çok param olsun istiyorum. Öyle böyle değil ama o kadar çok param olsun ki mesela Hepsiburada.com’u arayıp müşteri temsilcisilerine sırayla “Allah bizim belamızı versin” dedirtebileyim. Veya bir müzik stüdyosuna gidip “Merhaba, ben ‘Arda boylarında kırmızı erik’ türküsünün ‘Caner boylarında yavru ağzı enik’ olarak tekrar seslendirilmesini istiyorum, siz şimdi kayda başlayın yarın benim Levent’teki plazanın tepesinden İstanbul’u 890 derece gören ofisime gönderirsiniz… Efendim? 890 derece nasıl mı oluyor? İşte çok param var ya özel yaptırdım.” diyeyim. Sonra bir tane Porsche alıp içine Murat 131 motoru taktırırım, onu da Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kere İsmail YK taklidi yapması karşılığı hediye ederim. Ulan çok pis eğlenirim var ya, MTV’yi satın alır Samanyolu grubuna 1 TL karşılığı satarım, şartnamede haftada en az bir gün Tarkan’ın ilahi klipleri döndürülmesini belirtirim. 1 milyon tane kaslı Amerikan zencisi satın alır hepsini Güneydoğu Anadolu’ya yerleştiririm ama şu an çok param olmadığı için onlarla ne yapacağımı söyleyemem.

Bonus: Vitamin – Bir Garip Rap
[audio:http://egonomik.com/mp3/Vitamin-Bir-Garip-Rap.mp3]

İşlerim başımdan aşkın dolaşıyorum şaşkın şaşkın
Diyorlar bir garipleştin son günlerde aptallaştın…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. yusuf dedi ki:

  Allah iyiliginizi versin insallah. Bir arkadasima cok zengin olunca datacenter yapma fikrim halen daha sabitken, sayet cok zengin olursam parayi direkt harcanmak uzere size devretmeyi dusunur oldum. Mide bulantimi bir sure de olsa unuttum yaziyi okurken. İnsallah icinden cikilmayan durumlarinizda gaipten levhalar belirip “cikis buradan” desin.

 2. Muhammet dedi ki:

  890 derece plaza :D
  yalnız buna çok iyi güldüm haa :D öyle böyle değil :D

 3. umtcvk dedi ki:

  Evet burada da gördüğümüz gibi psikolojik bir anagus agandus vakası ile karşı karşıya olan bir blog sahibi var, ne olacka bu blog sahiplerinin hali.

 4. Fatih GÜLER dedi ki:

  Hepsiburada.com sana lokum göndermedi mi caner… :) biraz önce ulaştırdılar bana.. ama ondan önceki siparişim (bayramdan önce istemiştim) hala elimde ulaşmadı…. lokumla idare ediyoruz napalım :D

  • Caner Öncel dedi ki:

   Göndermediler Fatih, işin aslı yaptığımız o telefon görüşmelerinden sonra göndereceklerini de sanmıyorum :) Şu lokumun bi fotoğrafını atsaydın ya onun üzerine ayrıca kritik yapardık :)

 5. Fatih GÜLER dedi ki:

  abi aklıma geldi inan sonra görgüsüzlük yapmış herif derler diye çekindim ne yalan söyliyeyim :) ama tadı güzeldi :D

 6. 32byte dedi ki:

  Caner kardeş yine pisokoya bağlamışsın içseli. Hadi hayırlısı

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.