İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) rezalet bir hizmet veriyor!


Eğer saat 10:00‘da iskelede olmama rağmen 11:30 İstanbul feribotuna bilet bulamıyorsam ve bir sonraki en erken sefer 15:45 iken gişelerden caddeye kadar kuyruk olan diğer tüm insanlar o saate bile zar zor bilet bulabiliyorsa bu işte bir iş var demektir. Her gün binlerce insan Yalova – Yenikapı arasında mekik dokuyor ve İDO sırf bu verileri kullanarak “100 milyon yolcu taşıdık” gibilerinden ahkam kesiyor. Buna rağmen günde sadece 5 sefer yapıyor ve sefer saatlerini toplumun yaşam biçimine hiç bir şekilde vakıf olmayan kimselere hazırlattıklarından eminim.

Yalova’dan Yenikapı’ya ilk sefer 7:30’da, bir sonraki 11:30 da ve eğer benim bugün başıma geldiği gibi bu iki sefere en az 1.5 saat önceden gelmiş olmanıza rağmen yer bulamazsanız ayvayı yediniz, saat 15:45’e kadar (o da yer bulabilirseniz) hangi çay bahçesinde zaman öldürüp kaç gazete okuyacağınıza karar vermelisiniz.

Bir de sanki gerçekten mantıklı bir kelammış gibi boş buldukları tüm billboardlara “Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz” yazıyorlar. Allah belamı versin ki ben sizi tercih etmiyorum; sizinle seyahat etmeye mecburum çünkü tekelleşmiş, alternatifi olmayan bir kurumsunuz. Gişe görevlilerinize “sefer saatlerimizi istatistiklere dayanarak hazırlıyoruz” dedirtiyorsunuz ancak o istatistikleri gemilerinizin kıç bölümünden başka adam akıllı hiç bir somut veriye dayandırtmadığınızdan adım gibi eminim.

Hizmet vermek insanları aşırı temkinli olmaya zorlamakla olmaz. Eğer yaşam kalitesi adına 3. dünya ülkelerinden gerçekten bir farkımız varsa, ciddi ciddi bu standartlarla Avrupa Birliğine girebileceğimize inanıyorsanız; bir fincan kahvenin 12 TL’ye satıldığı o “lüks” feribotlarınıza binmek için beklerken, Hindistan garlarında 50 yıllık trenlere binmek için kavga eden insanlardan farkımız olmalı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.