İlginç kalem aparatı


Kaleme takılan bu yeni nesil kırtasiye malzemesi ile cetvele ihtiyaç duymadan dümdüz çizgiler çizilebiliyor, ayrıca bazı modellerde bulunan dijital gösterge sayesinde (yazının devamında) kaç santimlik bir çizik attığınızı görebiliyorsunuz. Bizim zamanımızda yoktu tabi böyle oyuncaklar, üçgen cetvelimiz, tepesi yarım daire şeklinde ecük bücük gönyelerimiz vardı (şekil a). İlkokul öğrencileri olarak hepimizde bu setlerden vardı ama o tepesi yuvarlak aletle bir kere bile çizim yaptığımızı hatırlamıyorum, ben şahsen kendisini hep uzay gemicilik oynarken kullanırdım. Gerçi belki de en çok mimarların mühendislerin işine yarayacak bir aleti niye direkt ilkokul anılarımla bağdaştırdım onu da bilmiyorum. Neyse, yeri gelmişken; gelişen teknolojiden nefret ediyorum, bana yaşlandığımı hatırlatıyor…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. güray dedi ki:

    acaba bu kalem aparatına nasıl ulaşabilirim yardımcı olurmusunuz?nerde satılıyor acaba yada internetten nasıl temin edebilirim?

  2. suat uzun dedi ki:

    Constrained Ball ürünün adı bu koreli biri tasarlamıs gia woo diye biri bende cok aradım online satısı varmı diye ama bulamadım.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.