İlk defa bir sıvı sabunu çok sevdim: Lifebuoy


Ellerini çok sık yıkayan biri olarak şu sıvı sabun denen merete hayatım boyunca bir türlü ısınamadım. Öyle böyle değil ama hiç sevemedim, çünkü insanlık hala durulayınca adam gibi çıkan, elde o losyonumsu maddesinden bırakmayan sıvı sabunlar üretmeyi başaramadı. Ben ellerimi kirden mikroptan arındırmak için yıkıyorum arkadaş, nemlenmelerini istesem gider krem felan sürerim neyin artistliğini yapıyorsunuz? Hem eğer bir sabun ellerinizi on kere durulamanıza rağmen geride nemlendirici veya benzer bir madde bırakıyorsa o maddelere yapışan mikropları/bakterileri de bırakır demektir, yanlış mıyım?

Hal böyleyken geçenlerde market alışverişimi tamamlarken kasiyer “Şu kadar TL üstü alışveriş yaptınız, dilerseniz şu sıvı sabunlardan sadece 2 TL’ye alabilirsiniz” dedi, tamamen “çok ucuzmuş lan tabiki almalıyım” içgüdüsüyle kabul ettim. Hani o an “örgü şişi alabilirsiniz” deseydi onu da alırdım, normal koşullarda hayatımın herhangi bir aşamasında tek bir kere bile sıvı sabuna para verdiğimi hatırlamıyorum.

Eve geldim, hani aldım ama ne aldım diye bir test edeyim dedim ve 27.5 yıldır sahip olduğum “sıvı sabunlar kötüdür” tabusunun bir anda yıkılışına şahit oldum. Adamlar yapmışlar hacı, bildiğin o alıştığımız, sevdiğimiz el sabununu akar hale getirip şişelemişler. Bir sabunun normalde yapması gereken şey neyse onu yapıyor; temizlemek. Yıkarken o arada nemlendiriyor mu bilmiyorum ama elde losyon mosyon bırakmıyor, kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi.

Öneririm dostlar, eğer siz de benim gibi bir sıvı sabun düşmanıysanız alın bu ürünü deneyin derim, gerçekten düşünceleriniz değişecek. Gerçi normal satış fiyatı nedir bilmiyorum, zira ben de hala marketten 2 TL’ye aldığım kutuyu kullanıyorum, tuzlu bir şeyse almayın.

En iyi reklam mutlu müşteridir derler ya bu yazı da o hesap oldu. Şimdi tutsam adamlardan reklam parası istesem yeridir. Gerçi bir şekilde iletişim kursam söyleyeceğim ilk şey “abi herşey iyi hoş da isminiz çok penaltı be, eşe dosta önerirken zorluk yaşıyoruz” olur. İsimleri harbiden penaltı; Layfböy… Layfbüöy… Layfbuiy…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

19 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir