İnanılmaz karakalem çizimleri


Uzun süredir kendime muazzam yetenekleri olan insanları kıskanmamam gerektiğini söyleyip dururum ancak henüz bu sözüme itibar gösterebilmiş değilim, şu resimlere baksanıza Allah aşkına ya.

O değil de yazıyı yayınlarken “Sanat” kategorisini iki saat arayıp durdum, ne kadar az kullanıyorsam mübareği.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Ama bunların çoğunda dijital düzenleme de yapılmış Caner sadece karakalem değil yani üstüne photosop ne biliyim başka programlarlada düzeltmeler renklendirmeler yapılmış en üsttekiler gerçek fotoğraf gibiler abi ne kullanacakta karakalemle öyle çizim yapacak hele Sean Connery’ninki gözünün altındaki kırışıklıklara baksana inanılmaz ya.. Bir ara grafiker sitelerine takılırken Aslı Karabıdak diye biri vardı kız bir saç yapardı photosopta bir ten yapardı hiç yoktan photosop ile sanırsın fotoğraf.. Analar ne yetenekler doğuruyor hakkaten ya.. Ben Kerem Beyit’e bir de Ali Alışır’a hayranım grafik çalışmalarından dolayı ama takdire şayan işler yapan adamların sayısı cidden artmaya başladı..

 2. Suat dedi ki:

  İmkansızı başarırız, mucize zaman alır ama bu bizi aşar kardeş. Bunların bazıları foto, bazıları dijital. Ben şahsen karakalem göremedim.
  Ha yanılıyosam eğer, biz dedelerimizn elini bedavaya öpmüşüz :D

 3. Muhammet dedi ki:

  yok yaw hepsi karakalem değildir bunların

 4. kemal dedi ki:

  iman maleki diye iranlı bir ressam var. Bu karakalemlerin renklilerini yapıyor. Resimlerindeki detaylar inanılmaz. Fotoğraf kimin.
  http://www.imanmaleki.com/

 5. asie sultan dedi ki:

  bir aralar(anne olmadan önce) karakalem resimle ilgilenirdim pek cok site dersler kişilerle haşır neşir oldum bu resimler gibi resimleri ilk gördügümde hayranlık ve mutsuzlugu bir arada yaşamıştım benim çizimlerimi hafife almıştım fakat nerdeyse fotograf gibi olanlarının bilgisayar ortamında nasıl yaratıldıgını görene denk izmirde sevgi yolunda bir bey var adını hatırlayamadım görenleriniz vardır muhakkak o adam işin hakkını vererek gözünüzün önünde canlı canlı kalemiyle ellerinin yetenegini sergiliyor acıkcası bu resimleri pek inandırıcı bulmuyorum.(cizerlerin birde cizim aşama videoları varsa eyvallah o zaman :)

 6. ahmettatar dedi ki:

  Ben eskiden bir tekstil firmasında çalışırken desinatörlerin yanına baskı deseni hazırlatmak için giderdik, bir ara spiderman filmi çıkmıştı ya o zaman bütün tekstilciler spiderman desenli tshirt yaptırıyor biz başka birşey yaptırıcaz bir desinatörün yanına gittik yetenekli adam çok popüler bizim camiada..:) He hee..:) Neyse bi baktım şeffaf birşeyin üstüne ölümcekadam resmi çiziyor tabi altta fotoğrafı var o şeffaf plastiğin altında  plastiğe asetatlı kalemle çiziyor kopya ediyor yani şimdi bu adamlarda bunları kopya ediyorlar ise anlarım birkaçını, bazılarını da adam hafızasına kazımıştır artık misal Milla Jovovich veya Angelina Jolie’yi anlarım hergün rüyamda göre göre bütün kıvrımları benim de hafızamda gözüm kapalı çizerim Angelina’yı birebir hemde yukarıdakinden çok daha iyi hem de..:) Ama Adrian Brody’yi kim kopya etmeden çizecek kim hafızasında o meymenetsizi tutacak ki? Deney diye yaratıklı bir filmi vardı aklıma geldikçe; “–tuuu suratına tüküreyim..” demek geliyor içimden.. O yaratıkla yattı ya hele karısını aldattı ya hele.. gelde deli olma.. Velhasıl kelam kopyadır birçoğu sonrasında da dijtal edit vardır muhakkak.. Kemal’in dediği adam İmanMaleki’nin resimleri yağlıboya onlar tamam onlarda her detay resmedilebilir sonuçta yüzlerce malzeme kullanıyosun yağlıboya ile çalışırken..

 7. ahmettatar dedi ki:

  Caner şöyle ince uçlu bir kalem ararken bak ne çıktı karşıma bu başlıkla ilintili sayılır yabana gitmesin dedim paylaşalım.. izliyoruz… http://youtu.be/97K-6Gk0SOY

 8. sebile dedi ki:

  evet caner bazıları gercek karakalem çalışması değil
  kendimizi kandırmayalım ve kıskanmaya gerek yok…
  karakalem olanlar belliiii

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir