İngilizce dil eğitiminde verimli sistem

Eğitimin her alanında sistemin son derece önemli olduğu su götürmez bir gerçek. Alınan eğitimin “verimli” kabul edilebilmesi için, eğitimcilerin belirli niteliklere sahip olmaları beklenir.

İngilizce eğitiminde ise verim, pratik olarak yapılan çalışmaların çokluğuna bağlıdır. Bu eğitim biçiminde konuşarak öğren sistemi pek çok avantajı içinde barındırmaktadır. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerin, kursiyerlerin telaffuz alanında yaşayabilecekleri pek çok zorluğu ortadan kaldırmaktadır. Bir diğer avantaj ise eğitmenlerin kişilerle yaptıkları İngilizce sohbetler esnasında seviyelerini ölçmeleri ve bireylere göre eğitim programı çıkarılmasıdır.

http://www.konusarakogren.com sitesi içerisinden tüm eğitimlerle ilgili bilgiler alabilir, ücretsiz deneme programına başvurarak sistemi canlı olarak test edebilirsiniz. Sistemde teorikle pratik bir arada sunulmakta, bu sayede bireylerin iki alanda birden eğitimlerini sürdürmeleri sağlanmaktadır. Eğitim seviyelerine göre ayarlanan programları alabilmek için Skype ve hatta ev telefonunuzu kullanabilirsiniz. Konuşarak, eğlenceli bir şekilde işlenen dersler sonrasında bireyler çok hızlı bir şekilde konular içerisinde ilerleyebilmektedir.

Özellikle oturduğunuz yerden; ister ev olsun, ister iş yeri eğitimlerinizi alma imkanı bulunmaktadır. 06.00 ile 00.00 arasında herhangi bir saat seçilerek eğitim alınacak zaman aralığı belirlenebilir. Kursiyer kendisine en uygun aralığı seçerek 10, 20, 30 dakikalık eğitim paketlerinden birini tercih ederek eğitimlere başlayabilir.

Programda, Cuma günleri hariç dersler işlenmektedir. Daha işlenen dersler MP3 kaydı ile öğrenci paneline aktarılmakta, bireyler hem kendi eksikliklerini görme adına, hem kendilerini geliştirme adına hem de bir sonraki derse tamamen hazır olmak için verilen kelimeleri ezberleme fırsatı bulmaktadır. Cuma günlerinde ise genel değerlendirmeler olmakta ve bireylerle birlikte yapılan eğitimlerde çeşitli öneriler sunulmaktadır. Bu sistem özellikle çalışan bireyler için son derece idealdir. Kursiyerlerin işlerinden veya okullarından izin alma zorunlulukları ortadan kalkmaktadır. Pratik yaparak İngilizce öğrenme, çok kısa süreler içerisinde son derece verimli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır, bireyler İngilizce kelimeler arasından başlangıç seviyesinden itibaren farklı seviyelerden seçenekler bulabilmektedir.

Başlangıç seviyesindeki bireyler için kelimeler çok önemlidir. Kelime hazinesinin gelişmesi dilin kültürü ile birlikte düşünme anlamına gelmekte ve ne kadar çok kelime öğrenilirse İngilizce olarak düşünme kabiliyeti genişler. Bireyin İngilizce düşünebilme yetisi kazanması hem öğrenme hem de uygulama süreçlerinde son derece verimli etkiler oluşturmaktadır. Renkler, mevsimler, sayılar, harfler, günler, aylar gibi kelimelerin ezberlenmesi oldukça önemlidir. Özellikle ilkokul çağlarındaki çocuklarla şarkılarla, şiirlerle öğretilen kelimeler kolay kolay unutulmaz.

Konuşarak İngilizce öğrenmek ile ilgili merak ettiğiniz diğer tüm detayları aşağıdaki videomuzda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.