İnsan derisinden eşyalar: “Ölen kocamı giymek istiyorum”

insan-derisinden-esyalarÇüş!” bu konu başlığı “yok artık… daha neler…” gibi betimlemelerle tartışılamaz, kesmez arkadaş kelimenin tam anlamıyla “çüş” kategorisine girer. Fransızlar (ki filmlerinden biliriz cani taraflarını) moda adına ne yapacaklarını şaşırmış ve suni insan derisinden eşyalar tasarlamışlar, moda kisvesiyle zorlama bir girişimle piyasaya sunmuşlar. Aslına bakacak olursanız çokta zorlamamışlar çünkü böyle manyakça bi oluşuma moda takipçileri tarafından büyük bir ilgi gösterilmiş ve ürünler kapışılmış (ben de alem-ûl internetin yalancısıyım). Ayrıca mamüller suni deri ile sınırlandırılmamış, ölen eşlerinin derisinden çanta yaptırmak, kocasını giymek isteyenler de türeyince böyle helâk oluşa doğru mutlu ve uzun adımlarla sağlam bir maratona start verilmiş. (“Kardeş iyi hoşta ben Müslümanım, bunlar yüzünden bütün dünya helak olacaksa benim ne suçum var?” diyorsanız buraya tıklayın.)

insan-derisinden-laptop-cantasiÜrünlerin bakımı da öyle kolay değilmiş vesselam, bildiğimiz insan derisi hangi özellikleri taşıyorsa aynı özellikler söz konusu mamüllere de taşınmış. Örneğin pH derecesi bilmem kaç olan bir “çanta”yı içerdiği yağ oranına göre belirli bir sıcaklıkta yıkamak gerekiyormuş. Ayrıca gerçek deriler (haliyle) normal insan derisinin gösterdiği alerjik reaksiyonlara sahipmiş; hasta olabiliyorlarmış yani dikkat etmeli. (Türk halkına tavsiye: temizlerken arap sabunu kullanalım, duru sabun kullanalım çamaşır suyuna veya elde çitilemeye gelmez bunlar. Kosla oksi ekşın tavsiyemdir, 40 derecede ön yıkamasız bilmem ne…)

Ürün grupları arasında neler yok ki, laptop çantaları, etekler, montlar, saksılar(!)…
insan-derisinden-etek  insan-derisinden-canta

İnsan derisi kreasyonu hoşunuza gittiyse sizin için sevindirici bir de haberim var, beğendiğiniz ürünlerden on-line sipariş vermeniz mümkün bakınız şu adresten:
http://www.skinbag.net

Fakat ölen bir yakınınızı giymek veya içine laptopunuzu koymak isterseniz o durumda prosedür nasıl işliyor bilemiyorum, karşı taraftan “25 x 110 cm ebatlarında bir numune gönderiniz lütfen” diye bir talepte bulunulursa nasıl bir eyleme girişeceğinizi de. Yine de ne bileyim triko sanayii dururken…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. şeyda dedi ki:

    ayy caner valla nerelerden neler buluyosun alemsin yaa :D bi haber okumuştum gazetede :gerçekten ölen insanların küllerindeni elmasa çevirip yüzük gibi takılar yapılan bi teknoloji geliştirilmiş ama çok tuzluya mal oluyormuş. artık ölen kocanızı parmağınızda taşıyacaksınız diye bir haber. işte artık kadınlar da “körolmayasıca herif ,saçlarımı süpürge ettim bana bi pırlanta yüsüğü çok gördü ,şimdi yüsük die onu takayım da parmağıma ibret-i aleme ders olsun !” deyip bilmem rağbet ederler mi böle bi takıya :D aklıma bi de “kuzuların sessizliği” filmi geldi . adam onu bunu yüsüp giyip duruodu :( ay aman öğğğğğğğk içim bulandı.

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Heheh bi de Henibıl Lektır o adamın beynini yiyodu canlı canlı o geldi benim de aklıma :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir