İnsanlar artık Ekşi Sözlük’ü sevmiyor mu?


Bazı siteler hakkında kendi çapımda incelemeler yaparken yolum Ekşi Sözlük‘ün Alexa verileri sayfasına düştü. Yılların “kutsal bilgi kaynağı“, aklınıza gelebilecek her türlü konuda mutlaka fikir beyan etmiş birilerini bulabileceğiniz kocaman bir sosyal ortam, içerdiği bilgiler garanti olmasa da en azından fikir edinmenize yardımcı olabilecek devasa bir ansiklopedimsi olarak Ekşi Sözlük, Alexa verilerine göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 22. sitesi ve bu tartışmasız çok büyük bir başarı.

Ne var ki Google amcaya sorulan her on sorunun dokuzunu yanıtlayabilme özelliğine sahip olan bu güzide kaynak hakkında Alexa üzerinden yapılan yorumlar çoğunlukla olumsuz yönde. Zaten alt tarafı 11 tane yorum yapılmış ve bu yorumların 7 tanesi resmen hakaret boyutunda, bakınız o yorumlardan bir tanesi:

zirveciler tarikatı
sahiplerinin paraya para demedikleri, yazarlarinin sirtindan geçindikleri sitemsi şey. sözde kutsal bilgi kaynağı. yazarmisin, e o zaman giydir adama yazdigini okuyanlar adami oyle sansin sonra o adam bu yazilanlara cevap bile veremesin. bin sene de gecse sildireme siteden. sözde şikayet butonlari var. adam yerine koyup bir cevap bile yazmiyor pezevenkler. (kusara bakmayin) cidden de kendini bi bok sanan dallamalarin birbirlerini bulduğu kokuşmuş muhteşem ve kollektif site. google da karşıma çıktığında o sayfayi komple atlayisim geliyor. tiksindim iyice.
cemshit

Bu ve belki diğer vatandaşların siteden kovulan yazarlardan olmaları muhtemel, belli ki bir şeye canları fena sıkılmış ve eğer durum buysa ya Ekşi Sözlük artık çok fazla yazar kovmaya başlamış, ya da kullanıcılarının gönlünü kırmak konusunda bir rekora imza atmak üzere.

Durum sadece Alexa’da yapılan yorumlarla sınırlı değil, Ekşi Sözlük hakkında yapacağınız ufak çapta bir araştırma size site ve yönetim hakkında yapılan olumsuz yorumların son zamanlarda ne kadar arttığını gösterecektir. Aslında kendi gözlemlerime dayanarak da Ekşi Sözlük’ün artık kullanıcı görüşlerine eskisi kadar itibar göstermediğini söyleyebilirim. Bilemiyorum belki de sahip olduğu konumu bireylere borçlu olduğunu bir an unutup “Tanrı kompleksi” moduna felan girmiş olabilir.

Şahsen ben Türkiye’nin en kullanışlı ve samimi sitelerinden birinin yine kullanıcılar sayesinde oluşan dev bir ego yüzünden kan kaybetmesini veya Mynet gibi anılmasını hiç istemem.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Hyperend dedi ki:

    ekşisözlük e çok nadiren girdim. hatta hiç gibi bişey..

  2. zac_i_e dedi ki:

    ekşi beni ben ekşiyi sevmem :D

  3. alim dedi ki:

    e ama alexaya yazan adam doğru demiş :) gerçekten acayip bir topluluk oradakiler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.