İnsanlık dersi veren akıllı fil

Timsahlar ve Komodo Ejderleri gibi bir iki istisna haricinde bütün hayvanları severim. Gerçi onlar için de “Şunların nesli tükense n’olur ki” dediğimi ve akabinde gerçekten nesillerinin tehlike altında olduğunu öğrenince üzüldüğümü hatırlıyorum. Velhasıl an itibariyle ölüm ölüm ölüp yeryüzünden silinmesi halinde üzüntü duymayacağım tek hayvanat sivrisinek diyebilirim.

Fillere de çocukluğumdan beri büyük bir sempati beslemiş, saygı duymuşumdur. Hep o koca cüsselerinin altında naif, ince bir ruh taşıdıklarına inanmışımdır. Evet saygı duymuşumdur çünkü ben onlar kadar büyük ve güçlü olsaydım insanları zerre iplemezdim. Hizmet etmekmiş birlikte ölümüne savaşlara katılmakmış falan hak getire, alayının ağzına tükürür kendi krallığımı ilan ederdim. Düşünsenize karada yaşayan en büyük canlısınız, aslanlar bile kahveden adam toplamadan size dalmaya cesaret edemiyor.

Yukarıdaki video da resmen filler konusundaki düşüncelerimi tasdikler nitelikte. Harbiden ne güzel canlılar bunlar. Bizim en eğitimlilerimiz bile güzel güzel ağaçlarını kemirirlerken bu tür inceliklere vakit ayıramayabiliyorlar. Helal olsun bu file. Zaten Far Kıray 4‘te de bal porsuğundan çakalına, raynosundan kartalına kadar cümle hayvanat sizi öldürmeye çalışırken bir tek filler yolunuza yoldaş olup davanıza “davam” diyor, boşuna değil yani.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir