Internet Explorer’dan ilginç bir kendini sevdirme girişimi


Microsoft, özellikle web geliştiricilerin korkulu rüyası haline gelen Internet Explorer’ın imajını tazelemek, daha çok sevilmesini veya en azından artık nefret edilmemesini sağlamak üzere browseryoulovedtohate.com isimli bir site açmış. “Do you know this guy? (Bu elemanı tanıyor musunuz?)” başlıklı bu eğlenceli video da o sitede yayınlanıyor.

Microsoft’un elinden çıkma böyle bir siteyle karşılaşmayı en az bir 10 yıl daha beklemiyordum. Yıllarca takım elbisesiyle mahallede dolaşıp kimseyle muhatap olmayan mesafeli amcayı, kaprisi ve sandaletleriyle “Selam gençler naber” derken görmüş gibi oldum.

Yıllarca dediğim dedik bir tavır sergiledikten ve “Ben kullanıcının dilinden konuşmam, onlar benim dilimi öğrensin” dedikten sonra işlerin artık eskisi gibi yürümediğini anlamış olmalarına çok sevindim. “IE illaki kötüdür… Ama artık daha az” gibi bir mesajla bitirilen özeleştiri niteliğindeki bu videoyu ve Microsoft’un samimi görünme girişimini takdir ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. iesucks dedi ki:

    IE sucks… less.
    hahah süper!

  2. Muhammet dedi ki:

    IE aslında 6. sürümündeki gibi bir tarayıcı değil. IE9 ve IE10 aslında çok hızlı ama alışkanlık olmuş işte, Chrome kullanıyoruz. :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.